Přijímačky nanečisto

Přijímačky nanečisto

Přijímací zkoušky nanečisto bude škola pořádat pouze pro uchazeče, kteří odevzdají přihlášku ke studiu na naší škole. Bližší informace obdrží uchazeči e-mailem a budou zveřejněny na našich webových stránkách. 

Ilustrační testy

K procvičování testových úloh ke státním přijímacím zkouškám nebo státním maturitám postačí i chytrý telefon a připojení k internetu. Cermat, který testy připravuje, vydal webovou mobilní aplikaci, na níž si každý může vyzkoušet starší testové úlohy.

Aplikace tau.cermat.cz je webová appka v prohlížeči optimalizovaná pro mobily. Neinstaluje se z Google play či App Storu. Je zcela zdarma. Školáci či studenti si zde mohou vyzkoušet celý test nebo trénovat třeba jen určitý okruh úloh. Test se vyhodnocuje online. Aplikace TAU (Trénuj se a uč) zatím obsahuje 24 testů z letošních přijímaček pro 5., 7. a 9. třídy. V následujících týdnech se budou doplňovat další testy z předchozích let a doplnit by se měly i maturitní úlohy.


Ilustrační testy k organizaci přijímacího řízení 2024 pro čtyřleté i víceleté obory vzdělání jsou zveřejněny na webu Cermatu. K dispozici jsou ke stažení testová zadání minulých let, procvičovat lze ale také formou webové aplikace.  Na tomto webu jsou také k dispozici všechny dosud zveřejněné informace a podrobnosti včetně souborů ukázkových úloh. Stejná testová zadání jsou také využita v mobilní aplikaci, kterou vyvinula Česká školská inspekce.

Testová zadání ke stažení

Webová aplikace k procvičování

Mobilní aplikace k procvičování