Informační systémy

Bakaláři

Informační systém školy, kde najdete rozvrh hodin, suplování, známky z předmětů, absenci v předmětech.

Dostupný je jako webová aplikace (vždy přes odkaz na webu školy) nebo jako aplikace pro mobilní telefon.

Přístup do systému

Přístupové údaje dostávají žáci první den nástupu do školy - jedná se o žákovské přístupy.

Zákonní zástupci primy až kvinty a prvního ročníku obdrží od třídních učitelů rodičovské přístupové údaje, které budou využívat zejména pro omlouvání absence.

Zapomenuté heslo obnoví p. Krisl (v kabinetě IVT - druhé patro vlevo).

Google Workspace for Education

Primární cloudový systém školy, kde najdete školní e-mail (GMail), neomezené diskové úložiště (GDisk), e-learningové prostředí pro výuku (Classroom - Učebna) a další služby Google Apps pro vzdělávání.

Dostupný je pomocí přihlášení ke google účtu například přes odkaz na webu školy.

Přístup do portálu

Přístupové údaje dostávají žáci v prvním týdnu výuky. Přihlašovací jméno je tvaru login@gymla.cz

Zapomenuté heslo obnoví p. Flídrová (flidrova@gymla.cz nebo v kabinetě IVT - druhé patro vlevo).

Microsoft 365 Education

Sekundární cloudový systém školy, kde najdete další diskové úložiště a zejména instalační soubory Microsoft Office pro nainstalování až na pět domácích počítačů.

Dostupný je pomocí přihlášení k MS účtu například přes odkaz na webu školy.

Pomocí stejného uživatelského účtu se dostanete také k instalačním souborům Minecraft Education.

Přístup do portálu

Přístupové údaje dostávají žáci v prvním měsíci výuky. Přihlašovací jméno je stejné jako pro Google Apps, tedy tvaru login@gymla.cz.

Zapomenuté heslo obnoví p. Flídrová (flidrova@gymla.cz nebo v kabinetě IVT - druhé patro vlevo).

Krajský vzdělávací portál

Školský portál Pardubického kraje Vám nabízí prostředí a nástroje pro vzdělávání a získávání informací v oblasti školství. Tyto stránky jsou určeny pro širokou veřejnost, pracovníky ve školství, management škol, žáky a studenty. Najdete zde především informace ze škol, aktivity školských zařízení, studijní materiály v podobě e-learningu a nástroje pro komunikaci managementu škol se zřizovatelem.

Přístup do portálu

Do Školského portálu Pardubického kraje lze vstoupit na adrese www.klickevzdelani.cz. Portál je dále dělen pro rodiče, žáky, učitele a administrativní pracovníky škol. Každý si vybere další postup podle kategorie kam patří. Pokud se na tomto portálu přihlásíte, otevřou se Vám další možnosti práce (vkládání článků, inzerátů a pod.).

Učitelé a žáci z Gymnázia Lanškroun se mohou přihlásit pomocí svých přihlašovacích jmen stejných jako při přihlašování v síti gymnázia s tím, že je třeba před přihlašovací jméno doplnit znaky gla_ .

Příklad: Máte-li přihlašovací jméno v gymnáziu "novak", pak na školském portálu Pardubického kraje máte přihlašovací jméno "gla_novak". Heslo je k vyzvednutí kabinetě IVT - druhé patro vlevo nebo na e-mailu flidrova@gymla.cz.