Články‎ > ‎

Zpráva o krajském šachovém přeboru

přidáno: 14. 1. 2016 23:47, autor: Dagmar Flídrová   [ aktualizováno 15. 1. 2016 1:51 ]
Ve středu 13.1. jsme se v doprovodu pí učitelky Weiserové vypravili na krajské kolo v šachu do Svitav. Letos nebyly zamrzlé troleje a mohli jsme využít železniční dopravu.

Po příjezdu do Svitav měla naše třináctičlenná skupina v plánu navštívit místní řeznictví. Kdo by také odolal párku v rohlíku za pouhých 10 Kč? Naneštěstí je prodejna zavřena až do 7.2. Trochu zklamaní a s prázdným žaludkem jsme došli až do multifunkčního centra Fabrika.

O první dvě postupová místa se přijely rvát školy z celého kraje. V jedné budově hrály všechny tři věkové kategorie (1.-5. třída základních škol, 6.-9. třída základních škol či víceletých gymnázii a 1.-4. ročník středních škol).

My jsme postavili tři týmy po čtyřech hráčích:

jeden v kategorii 6.-9. třída (Kupsa, Kolomý A., Brejša, Kocanda) a dva v kategorii středních škol (A tým: Havelka, Kolomý Š., Doleček, Paukert, B tým: Veselý, Chládek, Tovtík, Horák).

V obou kategoriích byla letos opravdu velká konkurence. Naši mladší borci i přesto vybojovali výborné 2. místo a postup do republikového kola. Kategorie středních škol se tento rok ůčastnila pouze gymnázia. V posledním kole náš A tým musel porazit Poličku v poměru 4:0, abychom měli stejný počet bodů jako Ústí nad Orlicí. O dramatický průběh se postaral Honza Paukert na čtvrté šachovnici. V naprosto beznadějné pozici dokázal partii senzačně otočit. Stála při něm nejspíš šachová bohyně Caissa. Přeskočili jsme tak tým Ústí, jenž dosáhl stejného počtu bodů, ale my jsme měli více zápasových výher. Přidali jsme tedy další 2. místo a postup na republiku. B tým starších skončil na 8. místě, kdy na 4. v pořadí ztráceli pouhé 4 body.

Snad poprvé v historii se gymnáziu podařilo postoupit do celostátního kola v obou kategoriích zároveň!

Po vyhlašení výsledků jsme si ještě skočili na kebab a pak už hurá do LA.

                                                                                                                                  Josef Havelka
Comments