Články‎ > ‎

I prima cestovala

přidáno: 20. 6. 2018 23:44, autor: Dana Moravcová   [ Aktualizováno 20. 6. 2018 23:52 uživatelem Dagmar Flídrová ]
   14. červen byl tím přesně správným dnem. Nepršelo, nebylo vedro a my jsme vyrazili autobusem směrem k Jaroměři. Abychom naplánovanou trasu stihli, museli jsme si trochu přivstat, neboť odjezd byl v sedm hodin. Udělali jsme dobře, protože silnice byly místy rozkopané, tudíž nás několik semaforů na cestě zdrželo. Pan řidič byl šikula, takže jsme dojeli všude včas.

     První zastávka - Pevnost Josefov. Paní průvodkyně si nás rozdělila do skupin a už jsme plnili různé úkoly, byly docela zábavné.
 Pro některé z nás bylo poměrně náročné jít podzemím v naprosté tmě. Dost nepříjemný pocit, ale ta nádhera, když jsme vylezli ven na světlo.  Vysloužili  jsme si diplom za správnou obranu pevnosti.

     Druhá zastávka - Lanové centrum Pardubice.  Tři hodiny adrenalinu. Lana ve výšce devíti metrů lákala i odrazovala zároveň. Nejprve krátká instruktáž, uvázat lana a už jsme lezli. Mnozí zvítězili sami nad sebou, protože něco takového podstoupili poprvé v životě. Zvládli jsme to. Nejlepší byl sešup dolů. Po absolvování dráhy jsme si dali nanuky, jídlo a ještě řádili na trampolínách.

     Třetí zastávka - Častolovice - zvěřinec. Řeknete si, že je pro mrňata, ale kdo by neměl rád zvířata, když před vámi neutíkají, nechají se pohladit, nakrmit, vyfotit,... Příjemná procházka na závěr. A teď už rychle do autobusu a domů.

                                                                                                                             za primu Dana Moravcová
Comments