Články‎ > ‎

STK září 2017

přidáno: 26. 9. 2017 4:39, autor: Ivo Toncr   [ Aktualizováno 5. 10. 2017 2:27 uživatelem Dagmar Flídrová ]

SPORTOVNĚ TURISTICKÝ KURZ 10. - 15. ZÁŘÍ 2017

V neděli jsme se my, druhý ročník, společně se sextou sešli před budovou našeho gymnázia, kde na nás čekala paní Stasiowská, Gondová, Hajnovičová a pan učitel Duffek s panem Toncrem. Sraz byl ve 14:10 a zhruba o půl třetí jsme vyjeli směr Pastviny.

V Sázavském údolí byla naše první zastávka, kde jsem se rozdělili do dvou skupin. Každá skupina jela jinou cestou. Po menším občerstvení jsme jeli na Výprachtice. Už u pily jsme řešily první problém s kolem. Cestou, konkrétně ve Výprachticích a Jablonném, jsme nabrali spolužáky, kteří se napojovali. V Jablonném jsme se chtěli zdržet v cukrárně, avšak počasí nám nepřálo a cestou nás provázel slabý déšť.

Po rovince a přes spoustu kopců jsme dojeli až do cíle. Do chaty Bublačky. Nadšeně, že už jsme v cíli, jsme schovali kola a ubytovali se v pokojích, většinou po čtyřech. Navečeřeli jsme se, vyslechli hlášení a zbytek večera jsme měli pro sebe.

Následující dny vypadaly asi takto. Ráno snídaně, po ní dopolední zaměstnání, oběd, polední klid, odpolední zaměstnání, svačina, večeře, volný program a večerka. Náplní poledního a odpoledního zaměstnání bylo pro každého něco jiného. Byli jsme rozděleny do čtyř skupin, které se střídaly. Někdo byl na kanoích, někdo střílel ze vzduchovky, hrál sportovní hry a nebo se jel projet na kole. Volný program většinou probíhal zpíváním a hraním na kytaru.

Ve středu jsme všichni, až na choré jedince, vytáhli kola a vyjeli do Orlického Záhoří na oběd. Někteří z nás svou cestu po 30 km ukončili v Neratově, zatímco ten zbytek jel 60 km. Po cestě jsme se zastavili v Bartošovicích a právě v tom Neratově. Prohlédli jsme si zdejší kostely. Uchvátil nás Neratovský s prosklenou střechou. Zpátky na chatu jsme se opět vraceli za nepříznivého počasí.


Ve čtvrtek už jsme zde měli pana Střechu. Náplní dne bylo hrát hry. Někdo hrál Ringo, Softball, Ping Pong a někdo zase hry pana Střechy. Po obědě jsme se zúčastnili orientačního závodu. Až na jedno družstvo jsme všichni došli v pořádku. Po večeři už jsme se pomalu balili a chystali na cestu domů.

V pátek po snídani jsme společně hráli poslední hru, ve které každé družstvo hledalo své kartičky a skládalo z nich větu. Po obědě jsme jeli domů.

Jistě za všechny, kteří se tohoto kurzu zúčastnili mohu říci, že jsme si to opravdu moc užili a všem učitelům děkujeme, že nám poskytli tu možnost poznat okolí Pastvin a více se stmelit s paralelní třídou.                                                      

                                                                                               Za 2. ročník, Sabina Hubálková
ą
IMG_3228.JPG
(9701k)
Ivo Toncr,
28. 9. 2017 12:36
Comments