Články‎ > ‎

Staň se diplomatem

přidáno: 25. 10. 2016 2:57, autor: Dagmar Flídrová   [ aktualizováno 25. 10. 2016 2:57 ]
V pátek 21. 10. se čtyři žáci z tercie a kvarty v doprovodu paní učitelky Barbory Šťastné vydali do Pardubic, aby se účastnili projektu „Staň se diplomatem“. Tuto akci pořádala Asociace pro mezinárodní otázky (AMO), přední česká nevládní organizace zabývající se vzděláváním a výzkumem v oblasti mezinárodního dění.

Dopoledne nám byly poskytnuty základní informace o výzvách, se kterými se mezinárodní společenství potýká. Byla nám představena Organizace spojených národů a její nejdůležitější orgány. Seznámili jsme se s činností Rady bezpečnosti OSN a její rolí při řešení mezinárodních konfliktů.

V odpolední části jsme se vžili do role diplomatů jednajících v Radě bezpečnosti OSN. Byli jsme rozděleni do dvou skupin a pokusili jsme se na základě předem zaslaných informací vyřešit konkrétní mezinárodní konflikt – situaci po připojení Krymského poloostrova k Rusku.

Na konci programu se vyhlašovali tři nejlepší účastníci z každé skupiny. Marek Dokoupil se jako delegát Malajsie umístil na třetím místě a Matěj Klee zastupující Japonsko se stal nejlepším diplomatem a vyhrál jako jeden ze dvou výherců exkurzi do Prahy.

Za účastníky sepsala Tina Kolomá


Comments