Články‎ > ‎

Výsledky celostátní soutěže Bobřík informatiky

přidáno: 23. 11. 2017 11:15, autor: Dagmar Flídrová   [ aktualizováno 23. 11. 2017 11:19 ]
Jubilejní desátý ročník soutěže Bobřík informatiky se uskutečnil ve dnech 6. - 15. 11. 2017. Zúčastnilo se 74 518 soutěžících z přesně 656 škol. Do soutěže jsme letos zapojili všechny žáky nižšího gymnázia a vybrané zájemce z vyššího gymnázia. Během vymezeného času řešili úlohy on-line souběžně se všemi žáky z celé republiky. 

Bobřík informatiky je soutěž zaměřená na rozvoj digitálních kompetencí a informatického myšlení žáků s otázkami zaměřenými na algoritmizaci, programování a logické myšlení. Svou obtížností odpovídá předmětovým olympiádám. Na následujícím obrázku je příklad jedné z otázek - správnou odpověď najdete na konci tohoto článku :-)

 
A jak byli naši žáci úspěšní? V kategorii kadet (tercie + kvarta) se dvěma soutěžícím podařilo dosáhnout plného počtu bodů a stát se tak (spolu se stovkou žáků ze všech škol republiky) vítězem celostátního kola! 
Bohužel kategorie benjamin (prima + sekunda) byla z organizačních důvodů letos vyňata z celostátního porovnávání a nemáme tak možnost zjistit, jak naši žáci obstáli v republikové konkurenci.

Naproti tomu pro kategorii senior je letos organizováno národní kolo garantované pořadateli tak, aby mohlo být započítáno do soutěží Excelence ministerstva školství. Vítěz školního kola kategorie senior (septima+oktáva, 3. a 4. ročník) Josef Havelka bude 1. února absolvovat národní kolo soutěže a my mu držíme palce.

Comments