Články‎ > ‎

Výlet na Kralický Sněžník

přidáno: 10. 6. 2013 12:54, autor: Jan Paukert   [ Aktualizováno 10. 6. 2013 23:14 uživatelem Markéta Stasiowská ]
Dne 29.5. 2013 vyrazily třídy 4.A a 5.A společně na školní výlet na Kralický Sněžník.
Vyrazili jsme v 8 hodin ráno a již v autobuse panovala dobrá nálada. Jediné, co by jí mohlo nějakým způsobem pokazit, bylo počasí, jelikož předešlé dny vydatně pršelo. Prvotní obavy byly překonány a my "přistáli" několik kilometrů od Kralického Sněžníku.
První kroky z autobusu moc nenasvědčovaly poklidnému výletu, či dokonce pokoření hory, ale po pár set metrech si nohy zvykly a mohli jsme pokojně pelášit pod taktovkou zkušených turistů na čele, Janem Paukertem a Jonathanem Košťálem, kteří nakonec svým heroický výkonem dotáhli naši skupinu až na vrchol!
Následovalo tradiční pohlazení slona a samozřejmě vůdci "peletónu", ti slavní turisté Jan Paukert a Jonathan Košťál podporováni dalšími skvělými turisty Pavlem Jánešem a Radkem Tovtíkem, zvěčnili tento výlet přenádhernou vlajkou z na místě nalezených, nejspíše také místních tepláků na tento vrch.
Cesta zpět byla zvolena delší, ale zato horší stezka, kterou jsme s velikou námahou a odhodláním opět úspěšně a statečně zdolali. Následovala poslední výprava, tentokrát pomocí našeho statečného autobusu do místní restaurace na Dolní Moravě. Zde se nám dostalo odměny, za naší celodení námahu a my se mohli spokojeně odebrat na cestu domů. Počasí poslušně počkalo, až sedneme do autobusu a celou cestu nás doprovázel déšť. Tak tedy náš výlet skončil, nikdo se neztratil a všichni se mohli spokojeně odebrat domů.

               

                                                                                                                                       Jan Paukert 4.A
Comments