Články‎ > ‎

Volejbalisti reprezentují

přidáno: 23. 11. 2016 1:45, autor: Renata Paďourová   [ aktualizováno 23. 11. 2016 3:52 ]
V pondělí 7. 11. 2016 se sešlo patnáct žáků Gymnázia Lanškroun před Sportovní halou SOŠ a SOU Lanškroun, aby se utkalo o postup do krajského kola ve volejbale v kategorii IV. (2. stupeň ZŠ). Chlapecké družstvo složené výhradně z žáků tercie bojovalo statečně, avšak konkureční gymnázium z České Třebové je porazilo a naši reprezentanti odcházeli s diplomem za druhé místo. Chlapci sportovně spolkli zklamání a společně se motivovali do dalšího ročníku. Děvčata byla o příčku úspěšnější a bez zaváhání si kromě sladké odměny vybojovala i postup do krajského kola.

Sestava dívky: Kulhánková N., Janků M., Jánešová M., Drápalová A., Kantorová M., Gildainová N., Chládková A., Pavlasová M.
Sestava chlapci: Roubal J., Langer M., Smolák B., Šebrle T., Srp V., Schembera A., Janů R.
O tři dny později cestovaly starší dívky na okresní kolo do Žamberka, kde na ně čekaly 3 týmy (Vysoké Mýto, Žamberk, Česká Třebová). Tradičně nejočekávanější byl souboj našich děvčat s gymnáziem z České Třebové. Již před dvěmi lety byl náš tým tímto družstem poražen a nyní jim naše hráčky toužily vrátit toto vyřazení. V utkání o první místo v tabulce jsme odehrály dramatický zápas s time-breakovým rozuzlením. Stav 17:15 bohužel nakonec mluvil v neprospěch žákyň našeho gymnázia a postup jim opět unikl. Avšak tento turnaj byl skvělou příležitostí, aby se ještě jednou sešla pohromadě vynikající volejbalová generace, jehož páteří byly letos maturující hráčky.

Sestava dívky: Nováková A., Horáčková A., Jelínková E., Chrobáková A., Chrobáková K., Prokopová S., Jozová T., Šebrlová N., Pavlasová P.

Výsledky:

Kategorie IV. Chlapci


1.místo

Gymnázium Česká Třebová

2.místo

Gymnázium Lanškroun

3.místo

ZŠ Jiráskova Lanškroun

Kategorie IV. Dívky


1.místo

Gymnázium Lanškroun

2.místo

Gymnázium Česká Třebová

3.místo

ZŠ Jiráskova Lanškroun

sekce TV

Comments