Články‎ > ‎

Vodácký kurz Septima - 2016

přidáno: 29. 6. 2016 18:14, autor: Tomáš Kögler   [ aktualizováno 30. 6. 2016 1:47 ]
Dne 1.6.2016 třída septima odjela na třídenní vodácký kurz.
Po nástupu do autobusu nás všechny čekala předlouhá cesta do Rožmberku nad Vltavou. Po cestě jsme měli zastávku u zámku Červená Lhota, kde se konala prohlídka zámku a mohli jsme si prohlédnout i okolí. Po příjezdu se nic převratného nekonalo. Pouze jsme se ubytovali a poté jsme měli prostor pro nejrůznější aktivity a prohlídku města.
Po probuzení a lehké snídani jsme se všichni sešli u řeky, kde jsme vyfasovali vesty, pádla, barely, lodě a veškeré potřebné informace o vodáctví. Většina z nás už minimálně jednou nějakou řeku sjížděla a tak pro nás nebyl problém postupně vyrazit po proudu řeky Vltavy a poklidným tempem plout a užívat si okolní přírody. Cíl naší první cesty bylo město Český Krumlov. Po cestě nás čekaly dva jezy, které díky zvýšené hladině řeky byly velmi zrádné a několik kanoí včetně jedné učitelské se poroučelo ke dnu. Většinu cesty nám totiž znepříjemňoval déšť, který zkrápěl všechny odvážné vodáky. Poté jsme se znovu ubytovali v Krumlově a hned, jakmile déšť přešel jsme se vydali na prohlídku města. Všichni jsme zjistili, jak je Český Krumlov úchvatný, najedli jsme se a po večeři se vydali nazpět. Poté jsme večer hráli na kytaru, zpívali si a hráli nejrůznější hry.
Druhý den ráno nás opět zastihl prudký déšť a nikomu se na rozbouřenou řeku nechtělo. Proto učitelé přišli s plánem B. Měli jsme se rozdělit na dvě skupiny. Jedni byli ti, kteří chtěli pokračovat v jízdě s kanoemi a druzí se chtěli přesunout na raft. Zbylo tedy několik málo kanoí, které se nebály deště a všech děsivých jezů. V ten den nám všem byla zima a až na poslední jez, který "nepřežila" ani jedna z našich kanoí se nám jelo skvěle.
Jelikož byla voda velmi studená a déšť nepřestával, muselo se naše putování o několik kilometrů zkrátit a po všech Krumlovských jezech jsme dál nepluli, všichni se převlékli do suchého a z veškerého našeho dobrodružství zbyly pouze krásné vzpomínky, na které nikdo z nás do konce života nezapomene.
Po dlouhé zpáteční cestě jsme byli rádi, že už nemusíme znovu jet několik hodin autobusem, ale nakonec nás všechny mrzelo, že vodácký kurz musel skončit a my všichni jsme se odebrali domů.
Byla to opravdu nejlepší akce na celém gymnáziu.

Za 7. A
Tomáš Kögler
Comments