Články‎ > ‎

Vánoční Vídeň

přidáno: 16. 12. 2013 23:54, autor: Petr Mareš
Ve středu 27. 11. 2013 jsme se vydali na již tradiční třídenní výlet do Vídně, tentokrát v předvánočním čase.

Po příjezdu do Vídně jsme poobědvali a vyrazili na vánoční trhy u zámku Schönbrunn – letního sídla Habsburků. Tam jsme strávili nějaký čas a prohlédli si i zámecké zahrady. Následovala návštěva Technického muzea, ve kterém jsme si mohli spoustu věcí sami vyzkoušet, a proto věřím, že se to všem líbilo. Poslední zastávkou tohoto dne byl Hundertwasserův dům. Poté už jsme se vrátili na večeři, při které jsme si pochutnali na řízku, a pak už každý trávil večer po svém.

Ve čtvrtek jsme po snídani došli na vánoční trhy u radnice a navštívili i Přírodně-historické muzeum, kde si každý našel něco, co ho zajímalo. Poslední dopolední zastávkou byly vánoční trhy na náměstí Marie Terezie. Po obědě a chvíli strávené v teple jsme se opět vydali do města, kde jsme kromě vánočních trhů navštívili také hotel Sacher, v němž někteří z nás ochutnali pravý Sachrův dort. Po této sladké zastávce jsme se pomalu vydali na Mariahilfer Straße, kde jsme se rozdělili a nakupovali.

Poslední den našeho výletu jsme navštívili tradiční starovídeňské vánoční trhy u kostela Freyung a řemeslné trhy na Karlově náměstí. Po obědě jsme se sbalili a vydali se na cestu domů. 

Tereza Tothová

foto Jakub JanischComments