Články‎ > ‎

Úspěšná zeměpisná olympiáda

přidáno: 21. 2. 2018 12:14, autor: Jan Růžička
Koncem ledna (23. a 25.) se uskutečnilo školní kolo zeměpisné olympiády. Olympiáda zahrnuje 2 testy - jeden s atlasem a druhý jen s vlastními znalostmi a dovednostmi. Celkem 36 žáků soutěžilo ve 4 kategoriích (A - prima, B - sekunda, C - tercie a kvarta, D - středoškoláci) a vítěz každé měl právo na postup do okresního kola. V kategorii D postoupil do okresního klání i druhý Martin Bureš.
Okresní kolo pořádá tradičně ZŠ a MŠ Libchavy a proběhlo v úterý 20. února. Našim žákům se v konkurenci vrstevníků z celého okresu velmi dařilo. Jakub Gregora (8.A) zvítězil v kategorii D a zajistil si tak postup do krajského kola 28. 3. v Pardubicích. Martin Bureš (6.A) ve stejné kategorii skončil 4. V kategorii A bral "bednu" Jakub Knápek (1.A) se 3. místem a na stejném místě skončil i Václav Semerád (2.A) v kategorii B. Bedřich Smolák (4.A) ve umístil na 14. místě v kategorii C.

Když to shrneme sportovní terminologií, byla naše výprava velmi úspěšná a posbírala jedno zlato, dva bronzy a jednu bramborovou medaili. Děkujeme reprezentantům za vynikající výsledky a Kubovi (mimochodem vítězi celorepublikového kola zeměpisné olympiády kategorie B v ročníku 2011/2012) přejeme hodně úspěchů v krajském kole.

Učitelé zeměpisu

Comments