Články‎ > ‎

Úspěchy v geografických soutěžích

přidáno: 18. 4. 2013 1:29, autor: Zdeněk Duffek

Vynikajících výsledků dosáhli naši studenti v uplynulých dnech a to ve dvou geografických soutěžích (zeměpisná olympiáda a soutěž EUROREBUS). V zeměpisné olympiádě postoupili z okresního kola H. Růžek z 2.A a J. Gregora z 3.A do krajského kola konaného 11. dubna v Pardubicích. Zde si oba chlapci vedli výborně, Heřman dokázal ve své kategorii B vyhrát a Jakub skončil na rovněž pěkném třetím místě.

Dalším úspěšným zástupcem naší školy je K. Hipská, která sice těsně nepostoupila z okresního kola zeměpisné olympiády, ale vše se v dobré obrátilo na krajském kole vědomostní soutěže EUROREBUS, kde vyhrála kategorii jednotlivců a postupuje do celostátního finále v Praze. Druhým účastníkem tohoto červnového finále bude i H. Růžek a to díky vítězství v krajském kole zem. olympiády.

Krajské kolo soutěže EUROREBUS se konalo paralelně s krajským kolem ZO (tedy 11.4.), avšak v Hradci Králové. Pro velkou účast byl vypraven autobus, protože z naší školy se jí zúčastnili žáci od primy až po kvintu. Bohužel ani jednomu z tříčlenných družstev se do Prahy postoupit nepodařilo, ale i tak si zaslouží poděkování za dobrou reprezentaci Gy Lanškroun.

Comments