Články‎ > ‎

Týden ve znamení sebeobrany

přidáno: 27. 6. 2016 3:32, autor: Petr Mareš

Poslední květnový týden byl z velké části věnován sebeobraně - v pondělí 23. 5. proběhl v kvintě Den prevence, v pátek 27. 5. jej absolvovali studenti 1. ročníku a následující den, v sobotu 28. 5., zorganizoval školní oddíl jiu-jitsu seminář sebeobrany pro své členy a pro zájemce z řad studentů Gymnázia Lanškroun; to vše pod vedením policejního instruktora a odborníka na boj zblízka Romana Zatloukala z Akademie reálné sebeobrany v Chocni.

Den prevence pro první ročníky je základním a úvodním kurzem sebeobrany. Probírala se tu samotná podstata sebeobrany, její formy a právní zakotvení (nutná obrana) a řeč byla i o prevenci a o zbraních, které je možno při přepadení pro svoji obranu použít (např. pepřový sprej). Po vysvětlení rozdílu mezi bojovým sportem, bojovým uměním a sebeobranou bylo všem jasné, že se na ulici nehraje fér.

V rámci praktické průpravy - po nezbytném rozcvičení a několika bojových hrách - se studenti učili co nejefektivněji bouchat a kopat a bránit se tak proti různým typům útoků. Závěrečná část kurzu byla věnovaná obraně ženy před znásilněním.

V sobotu se už jenom cvičilo, po téměř hodinové rozcvičce (zahrnující nepočitatelné množství výběhů po schodech do druhého patra) se pozornost věnovala zvyšování rychlosti obránce.

Všech zúčastněným patří dík za to, s jakým nasazením se cvičení zhostili.

Fotografie se všech tří dnů si můžete prohlédnout na stránkách ARS:

http://www.academyrs.hys.cz/index.php?a=poradane-akce/sebeobrana-pro-studenty-23.5.2016

http://www.academyrs.hys.cz/index.php?a=poradane-akce/sebeobrana-pro-studenty-27.5.2016

http://www.academyrs.hys.cz/index.php?a=poradane-akce/seminar-realne-sebeobrany-v-lanskroune-2016Comments