Články‎ > ‎

Tercie v divadle

přidáno: 6. 10. 2015 1:37, autor: Jan Růžička


Tenhle rok jsme nejspíš nějak hodní, protože učitelé pan Růžička a paní Hejlová konečně svolili k tomu, abychom se podívali do divadla.

    Ve čtvrtek po vyučování jsme se společně s několika studenty z vyšších ročníků a doprovodem našich učitelů sešli před autobusem, který nás bez nějakých potíží dovezl do Brna k Janáčkovu divadlu. Cesta rychle utíkala, neboť o zábavu nebylo nouzi.

    Společně jsme došli na náměstí Svobody, kde jsme po dobu 45 minut mohli dělat (téměř) všechno, co jen jsme chtěli. Spousta z nás zašla do McDonaldu nebo KFC, kde jsme zahnali hlad a “bezedným kelímkem” i žízeň.

Po neuvěřitelně rychle uplynulém rozchodu jsme si to namířili přímo k Mahenovu divadlu. Dnes byla na programu divadelní hra Králova řeč režírovaná současným ministrem Martinem Stropnickým.

Nejprve jsme omrkli divadlo a vyzkoušeli zdejší záchodky, pak už jsme se usadili na svá místa a se zaujetím sledovali představení. Příběh byl napsán podle skutečnosti. Pojednává o budoucím králi Jiřím VI.- Bertiem bojujícím s koktáním. S tímto problémem mu má pomoc australský logoped Lionel Logue..

Celá hra se nám moc líbila, nejvíce nás však zaujala Bertieho slovní zásoba sprostých slov. To se dá soudit dle smíchu nebrajícího konce. Myslím, že nás to nepřestane bavit ještě hodně dlouho. Snad jsme si kromě sprostých slov zapamatovali i něco do hodin dějepisu.

Po hlasitém potlesku skvělým hereckým výkonům následovala už jen cesta autobusem. I tu jsme si však dokázali parádně užít, ať už spánkem či jinými aktivitami. Do Lanškrouna jsme dojeli krátce po 23 hodině.

Usínalo se nám krásně s pocitem skvěle užitého dne a představou, že zítra začínáme výuku až druhou hodinou. Ať žijí večerní představení!

Karolína KnápkováComments