Články‎ > ‎

Tercie v Českém ráji

přidáno: 12. 6. 2019 1:44, autor: Barbora Pebruanto Šťastná

Ve středu 29. května jsme se v 7 : 00 sešli spolu s učitelkami na vlakovém nádraží v Lanškrouně,odkud jsme jeli nejdříve do České Třebové, poté do Pardubic, dále směrem na Liberec, až jsme dojeli do Sedmihorek. Odtud jsme ještě kousek šli do kempu, kde jsme zjistili, že většina našich chatek ještě není připravena, a proto jsme si dali zavazadla pouze do dvou z nich. Následoval oběd, což byla sekaná s bramborami. Po obědě jsme se chvilku věnovali libovolným činnostem - někteří hráli plážový volejbal, jiní se houpali na houpačce, nebo si jen povídali. Za nějakou dobu nás však svolaly učitelky a my si mohli odložit věci do chatek, kde budeme spát, nachystat si věci na výlet a o něco později vyrazit na Valdštejn.


Cestou jsme vylezli ke skále, abychom se tam porozhlédli. K Valdštejnu to moc daleko nebylo a tak jsme tam došli poměrně rychle. Po příchodu jsme si mohli prohlédnou samotný Valdštejn - jít do sklepení, pokochat se výhledem z hradeb, nebo se jen posadit na sluníčku.


Cestou zpět jsme hodně procházeli mezi skalami a rozhlíželi se na vyhlídkách. Měli jsme ještě navštívit věž blízkého zámku sloužícího jako hotel (Zámek Hrubá skála), ale bohužel měli zavřeno, tak jsme si prohlédli jen nádvoří.


Když jsme se vrátili do kempu, měli jsme volno při kterém jsme si mohli třeba trochu vybalit. Následovala večeře - bramborové knedlíky plněné uzeným a další volný čas.


Nejspíš všichni šli spát později než měli, ale i tak jsme se ráno probudili připravení na další výlet. K snídani byly párky. Po snídani jsme museli rychle vyklidit chatky a s batohy jsme se vydali k vlaku, kterým jsme jeli až pod Trosky, na které jsme šli. Cesta vedla strmě do kopce, takže to nebylo jednoduché, ale nakonec jsme nahoru došli. Tam jsme si mohli prohlédnout dvě hradní věže - Babu a Pannu, ze kterých byl krásný výhled do okolí.


Poté, co jsme si zříceninu prohlédli, jsme vyrazili zpět na vlak a tím zpátky do Lanškrouna.


Myslím, že se výlet vydařil a už se všichni těšíme na další.


Nela Hrabáčková

Comments