Články‎ > ‎

Svyšťové na Vltavě

přidáno: 25. 6. 2019 10:50, autor: Matyáš Grof   [ aktualizováno 25. 6. 2019 11:19 ]

Jako na každém konci školního roku se konal vodácký kurz septimy. Tento rok ale nebyl jako každý jiný. Letos totiž na vodu jeli na škole už pověstní Svyšťové. Třída, kterou na škole zná každý, ať se mu to líbí nebo ne. O Svyštích si můžete říkat, co chcete, jen ne že jsou tiší, zapomenutelní nebo nevýrazní. Proto když měli jet na svůj poslední kurz, všichni jen mlčky čekali, co se bude dít.

Všechno začalo cestou v polorozpadlém autobuse pana Šilara. Části autobusu jsme dokonce museli za jízdy držet, aby neupadly, a do kopce jsme se strachovali, že budeme muset vystoupit a autobus tlačit sami. Ubytování nebylo o mnoho lepší a nejednou jsme uvažovali, jestli by nebylo lepší spát pod širákem. Nic z toho nás ale nemohlo zastavit před tím, abychom se dostali na vodu.

Na kánoích jsme předváděli neskutečné výkony. Všude jsme byli před tím, než bylo plánováno alespoň o půl hodiny. Netrénovanému oku by se mohlo zdát, že pár z nás se na jezu vyklopilo, realita je ale taková, že jsme naprosto s přehledem jez sjeli a pod jezem plynule přešli do koupacího módu, abychom se zchladili.

Nejednou se dokonce stalo, že jsme ráno byli všichni připraveni odplout, ale museli jsme chodit budit ještě spící učitele. Kdo ví, co celou noc, když jsme my spali, dělali. Nakonec se nám ale povedlo dostat do všech destinací, mezi nimiž nechyběl ani Český Krumlov. Krásné romantické město, které nám nezničili ani všudypřítomní turisté se selfie tyčemi.

Netřeba říct, že až příští rok Svyšťové odejdou, ztratí tato škola cenné studenty.

Comments