Články‎ > ‎

STK Pastviny neboli Cyklistický kurz 2019

přidáno: 1. 10. 2019 5:00, autor: Markéta Stasiowská   [ Aktualizováno 2. 10. 2019 2:45 uživatelem Kateřina Gondová ]
Každý rok je pořádán sportovně-turistický kurz pro žáky 6.A a 2. ročníku. Ani my jsme se mu nevyhnuli. Odborný dozor nám poskytli paní učitelky Stasiowská a Gondová, pan učitel Duffek a pan Toncr, který se v polovině týdne vyměnil s panem Šťovíčkem.

Druhou neděli v září se před gymnáziem nahromadila kola, zavazadla a samozřejmě dorazili i nadšení žáci. Kufry se naskládaly na Avii a mohlo se vyrazit směr chata Bublačka. Cesta vedla Sázavským údolím přes Výprachtice a Bystřec až do Jablonného, kde se připojili ostatní, kteří si takticky ušetřili cca 20 km. Na Pastviny jsme dojeli bez větších komplikací a po večeři všichni padli do postelí.

V pondělí a úterý nás čekal vesměs stejný program. Rozdělili jsme se náhodně do čtyř skupinek, které se vystřídaly na čtyřech stanovištích – zdravověda a střelba ze vzduchovky, kanoistika, práce s buzolou a sportovní hry a malý cyklovýlet (někdo vyrazil např. do Žamberka, někdo si pouze objel nádrž – to záleželo na vedoucím.)

Středa – obávaný velký výlet na kole do Orlického Záhoří a zpět, což je necelých 60 km. Paralelně jely dvě skupiny, každá z jedné strany tak, aby se setkaly na obědě v restauraci. Roznáška jídla byla poměrně chaotická, ale co se dá čekat, když se přijede najíst tolik lidí. V Neratově jsme si prohlédli nádherný kostel s prosklenou střechou a na Pěticestí zavzpomínali na loňský strastiplný výlet na běžkách. Všichni jsme dorazili zpět na chatu živí, zraněn byl pouze jeden, ale naštěstí vyvázl jen s odřeninami.

Ve čtvrtek se po obědě konal orientační běh. Byli jsme rozděleni do čtyř až pětičlenných skupin. Samozřejmě většinu času jsme ani neběželi, spíše jsme se orientovali. Ani to se některým moc nepodařilo. Dvě skupiny se absolutně ztratily, avšak za pomoci učitelů a telefonů se těsně před večeří stihly vrátit. Závěrem dne jsme se sešli u táboráku, opekli buřtíky, zahráli a zazpívali pár písniček. Stejně se ale všichni nejvíc těšili na následující malou diskotéku.

Nadešel poslední den – pátek. Dopoledne jsme si před chatou ukázali drobná vystoupení, která si nacvičily ony původní čtyři skupiny. Všechny sklidily potlesk. Následovalo vyhlášení výsledků orientačního běhu. Pak už jsme se jen naobědvali, opět naložili zavazadla a s plnými žaludky vyrazili na cestu domů. Tentokrát jsme to vzali přes Nekoř, Letohrad, Verměřovice a Dolní Čermnou. Po příjezdu do Lanškrouna už zbývalo jen dát si sbohem a vyrazit domů.

Troufám si říct, že tento kurz byl asi fyzicky nejnáročnější ze všech, které jsme za své dosavadní studium zažili. Přesto nás velmi bavil a zocelil kolektiv. Děkujeme za pěkné zážitky a těšíme se na další dobrodružství.

Za sextu a 2. ročník

                                                                                                                      Eliška Zpěváková

 

ą
DSC_4245.JPG
(9000k)
Kateřina Gondová,
2. 10. 2019 2:44
ą
DSC_4246.JPG
(9664k)
Kateřina Gondová,
2. 10. 2019 2:44
ą
DSC_4250.JPG
(8469k)
Kateřina Gondová,
2. 10. 2019 2:44
Comments