Články‎ > ‎

STK PASTVINY 2015

přidáno: 22. 9. 2015 8:52, autor: Markéta Stasiowská
Druhý týden v září jsme již tradičně vyrazili se sextou a druhým ročníkem na sportovně turistický kurz do Pastvin, kam jsme se dopravili na svých kolech. Počasí nám tentokrát nepřálo, celou cestu nám pršelo a na Lesanku jsme dorazili úplně promočení.
Žáky jsme rozdělili do 4 družstev a během prvních dvou dnů se se svými učiteli prostřídali v nácviku různých aktivit. Vyzkoušeli si střelbu ze vzduchovky, základy kanoistiky, práci s mapou a orientaci v terénu pomocí buzoly, zásady první pomoci. Mezi jednotlivými činnostmi si zahráli různé sportovní hry, jako byl volejbal, nohejbal, softbal, badminton, stolní tenis....
Ve středu měl následovat celodenní výlet po hřebeni Orlických hor, který jsme vzhledem k nepříliš lichotivé předpovědi počasí přesunuli na čtvrtek a vyměnili ho za závod v orientačním běhu.
Poslední den kurzu byla na programu zajímavá sportovně-společenská hra s luštěním tajenky. Pak už jen následoval úklid, oběd, zhodnocení celého kurzu a zpáteční cyklotrasa do Lanškrouna. Přijeli jsme v pořádku, unavení a plni dojmů.

Za učitele TV M. Stasiowská
Comments