Články‎ > ‎

STK PASTVINY 2014

přidáno: 23. 9. 2014 1:34, autor: Markéta Stasiowská   [ Aktualizováno 30. 9. 2014 10:22 uživatelem Dagmar Flídrová ]
Druhý týden v září jsme již tradičně vyrazili se sextou a druhým ročníkem na sportovně - turistický kurz do Pastvin, kam jsme se dopravili na svých kolech za krásného letního počasí.

Po příjezdu a ubytování jsme žáky rozdělili do čtyř družstev. Během prvních dvou dnů se žáci pod vedením svých učitelů prostřídali v nácviku různých aktivit. Vyzkoušeli si střelbu ze vzduchovky, základy kanoistiky, práci s mapou a orientaci v terénu, zásady první pomoci. Mezi jednotlivými činnostmi si zahráli různé sportovní hry - volejbal, softbal, nohejbal, kopanou, stolní tenis, badminton, basketbal...

Ve středu jsme vyrazili na celodenní cyklovýlet po hřebeni Orlických hor. Po návratu jsme ještě sehráli volejbalové utkání: učitelé versus studenti. Tipněte si, kdo (jako každý rok) vyhrál?

Po zbytek pobytu jsme pocítili nepřízeň počasí. Čtvrteční závod v orientačním běhu, ve kterém se zúročily všechny nacvičované činnosti prvních dní, se konal za trvalého deště. Pršelo i v pátek dopoledne, kdy byla na programu zajímavá sportovně-společenská hra s luštěním tajenky. Musela se tedy odehrát uvnitř budovy a výrazně tím ztratila na efektu. Déšť nás pronásledoval i na zpáteční cyklotrase do Lanškrouna. Přijeli jsme promočení, unavení, ale šťastní, že vše dobře dopadlo.

Za učitele TV M. Stasiowská
ą
IMG_1495.JPG
(3697k)
Petra Kryšpínová,
25. 9. 2014 14:04
Comments