Souboj vlků

přidáno: 10. 6. 2018 12:47, autor: Petr Mareš

V neděli 27. května 2018 se několik zástupců oddílu jiu-jitsu, který už více než deset let působí při Gymnáziu v Lanškrouně, zúčastnilo turnaje v grapplingu s mezinárodní účastí. Ten pod hlavičkou organizace WOW (Way of Warrior – International Federation of Martial Arts) pořádal brněnský Fightclub, jehož vedoucím je několikanásobný mistr světa v plnokontaktních bojových sportech Lukáš „Vlk“ Wolf. Na jeho počest byl také turnaj pojmenován Clash of Wolves – Souboj vlků.

Grappling je sportovní forma jiu-jitsu, při které jsou zakázány údery a kopy. Používají se pouze hody, škrcení a páky (na ruce i na nohy) a vyhrává ten, kdo svého soupeře přinutí, aby se vzdal. Bojuje se bez kimona, v několika kategoriích (podle věku, váhy a úrovně výkonnosti) a zápas trvá 10 minut.

Přestože se v našem klubu věnujeme širšímu spektru bojových technik a nezaměřujeme se pouze na boj na zemi, byla naše premiéra na soutěžním poli velmi úspěšná – z šesti účastníků se jich pět vrátilo s medailemi. Ze studentů gymnázia byly nejúspěšnější dívky – Kateřina Jirků ze septimy (1. místo v kategorii seniorek), Aneta Šaršonová ze septimy (2. místo mezi juniorkami) a Karolína Chrobáková ze 2. ročníku (3. místo, taktéž juniorky). Kromě jmenovaných patří poděkování také našemu učiteli brazilského jiu-jitsu Petru Zapletalovi z Fightclubu Brno, který nám v průběhu zápasů poskytl cenné rady.