Články‎ > ‎

Školní kola Biologické olympiády 2014/2015

přidáno: 29. 1. 2015 3:32, autor: Jan Růžička
Tradičně na naší škole proběhla školní kola Biologické olympiády.
Soutěžící kategorie A (3., 4., septima, oktáva) a kategorie B (1.,2., kvinta a sexta) otestovali své vědomosti a dovednosti ve středu 17. prosince. Letošní téma "Země živitelka - Příroda ve službách člověka" nabízelo opět zajímavé úkoly.V kategorii A se na 1. místě umístil Matouš Palek (3. ročník), 2. místo obsadil Michal Kraus (4. ročník) a 3. místo Kristýna Patočková (oktáva). V kategorii B zvítězila Jana Kubíčková (2. ročník), 2. místo obsadila Kamila Tahalová (1. ročník) a 3. Natálie Budinová (sexta).
Školní kolo kategorie C (tercie a kvarta) a kategorie D (prima a sekunda) se uskutečnilo ve středu 28. ledna 2015. Společným tématem byl "Život stromu". V kategorii C 1. místo obsadila Aneta Šaršonová z kvarty, 2. místo Martin Bureš (tercie) a 3. Lucie Görnerová (tercie). V kategorii D zvítězila Alice Adamcová z primy, 2. místo získala Marie Skalická (sekunda) a třetí Filip Gregora (sekunda).

První dva umístění v kategoriích A a B postupují do krajského kola, které proběhne v březnu a dubnu ve Svitavách. První tři umístění v kategoriích C a D budou reprezentovat školu v okresním kole, které se uskuteční koncem dubna v DDM v Lanškrouně.

Učitelé biologie

 
Comments