Články‎ > ‎

Školní kola Biologické olympiády

přidáno: 6. 2. 2017 11:10, autor: Jan Růžička
I v tomto školním roce proběhla na naší škole školní kola Biologické olympiády. Ve všech kategoriích je průběh soutěže stejný - žáci řeší teoretické úlohy ve formě testu, praktické laboratorní úlohy a poznávají 15 rostlin a 15 živočichů. Příprava na tuto soutěž je rok od roku náročnější, a proto jsou vydávány studijní brožury s přípravnými texty.

Kategorie D a C měly pro letošní rok připravené téma "Detektivem v přírodě". Školní kolo proběhlo ve středu 18. ledna. V kategorii D své síly změřilo 13 primánů a sekundánů. Vítězem se stala Zdeňka Hejkrlíková z primy. V kategorii C (tercie a kvarta) soutěžilo 11 žáků a nejlepší řešitelkou se stala Marie Skalická z kvarty.

Školní kolo kategorie A a B (středoškolské ročníky) se uskutečnilo ve středu 1. února 2017. Téma "Budiž světlo" bylo opravdu náročné, což ale vůbec neodlákalo soutěžících, kterých se v kategorii B zúčastnilo celkem 11 a v kategorii A 7. Vítězem kategorie A se stal Jonathan Košťál z oktávy a v Béčku zvítězil Martin Bureš z kvinty.

V kategorii A a B následuje krajské kolo, které se uskuteční v březnu ve Svitavách. Kategorie C a D mají před sebou okresní kola, která proběhnou v dubnu v Ústí nad Orlicí. Našim reprezentantům budeme držet palce.

Učitelé biologie
Comments