Články‎ > ‎

Školní kola biologické olympiády

přidáno: 3. 2. 2016 2:48, autor: Jan Růžička
V letošním roce jsme opět uspořádali školní kola biologické olympiády. Žáci kategorie D (prima a sekunda) a C (tercie a kvarta) si ověřili své biologické znalosti při školním kole 20. 1. 2016. Letošním tématem je "Život v temnotě". Nejlepší řešitelkou se stala Alice Adamcová (sekunda), která postupuje společně s Radimem Janů a Vladimírem Říhou (oba sekunda) do okresního kola. V kategorii C se s úkoly nejlépe vypořádala Marie Skalická (tercie) a dalšími postupujícími jsou Martin Bureš a Barbora Říhová (kvarta).

Ve středu 27. 1. 2016 jsme uspořádali školní kolo kategorií A (3. a 4. ročník, septima a oktáva) a B (1. a 2. ročník, kvinta a sexta). Náročné soutěžní úkoly zvládli úspěšně v kategorii A Matouš Palek (4. ročník) a Jonathan Košťál (septima). V kategorii B se nejlépe dařilo Anetě Šaršonové (kvinta) a Jakubu Gregorovi (sexta). První dva v každé kategorii postupují do krajského kola.

Celkem se školních kol všech kategorií zúčastnilo 43 žáků naší školy. Všem žákům děkujeme za účast a postupujícím přejeme hodně úspěchů v okresních nebo krajských kolech.

Učitelé biologie
Comments