Články‎ > ‎

ŠKEBLE TŘIKRÁT JINAK

přidáno: 25. 11. 2016 3:29, autor: Dagmar Flídrová   [ Aktualizováno 25. 11. 2016 3:41 uživatelem Věra Šverclová ]

Minulý týden byl pro náš gymnaziální divadelní soubor opravdu úspěšný. Nejprve jsme v úterý 15.11. hráli Lucernu na přehlídce ve Václavově (u Zábřeha) - a dopadli jsme velmi dobře. Ze 13 soutěžících souborů jsme byli třetí v diváckém hodnocení  a dále Petra Pecháčková získala čestné uznání poroty za herecký výkon v roli Vrchního.  Navíc nám byla udělena i cena poroty za autorský přístup k úpravě textové předlohy inscenace Lucerna.  Celkově jsme ve Václavově zanechali   dobrý dojem, což je samozřejmě zásluha celého souboru! (Přehlídku vyhrál u poroty i u diváků zcela zaslouženě soubor Kočovné divadlo Ad Hoc s operou Il Congelatore - Zmrazovač. To je ovšem naprosto geniální představení, které vybočuje ze všech běžných kategorií amatérského hraní, a to nejen dnes, ale v kontextu několika posledních desetiletí).


V sobotu 19.11. se vydařilo druhé představení Sklenice v opět zcela zaplněném baru Forea.  Tuto hru předvedli starší členové Škeble, kteří si tak dokázali schopnost se sejít na společném projektu, byť jsou rozptýleni po Čechách a Moravě (s občasnými pobyty v zahraničí). Ale od čeho by byly alternace? Další představení Sklenice přinesou v tomto směru ještě mnohá překvapení. 


A v neposlední řadě měla v sobotu 19. 11. také premiéru hra Zakázané uvolnění (autorů P. Kolečka a D. Špinara), kterou si samy připravily tři členky Škeble Denisa Špinlerová, Šárka Matějková a Lucka Kučerová. Hrálo se na zámku u baru, bylo narváno a úspěch to byl veliký, dokonce i ovace ve stoje se konaly. Blahopřeji celému týmu (včetně osvětlovače a zvukaře) - tohle bylo doslova a do písmene jen v jejich režii!Poslední dvě výše uvedené hry byly samozřejmě součástí festivalu Lathife 2016, který se letos opět mimořádně vydařil,  a snad jsme jako Škeble k tomu všemu také trochu přispěli. Jinak ovšem hobla pořadatelům, byla to nepřetržitá pětidenní průtrž!

Foto Škeble, F. Teichmann.

Za všechny jednotky Škeble

Jan Střecha,

vedoucí souboru

 

Comments