Články‎ > ‎

Škeble a Praškeble na postupových divadelních přehlídkách

přidáno: 20. 3. 2018 0:33, autor: Web Admin   [ aktualizováno 20. 3. 2018 0:34 ]
Nejprve to byla Orlická maska v Ústí nad Orlicí - krajská postupová přehlídka amatérského činoherního a hudebního divadla. Náš školní divadelní soubor Škeble zde v sobotu 10. 3. 2018 zahrál na Malé scéně svou současnou autorskou inscenaci Klobouky a po soustředěném výkonu všech herců získal následující ocenění:

Lektorský sbor udělil čestné uznání Lucii Kučerové za herecký výkon v roli učitelky Pavláskové, čestné uznání hereckému kolektivu divadelního souboru Škeble Gymnázia Lanškroun a cenu Janu Střechovi za dlouhodobou systematickou péči o tvůrčí rozvoj DS Škeble Lanškroun.


Následovala přehlídka JID 18.0 v Jihlavě – regionální postupová přehlídka studentského divadla. Té se pro změnu zúčastnila Praškeble – soubor bývalých studentů Gymnázia Lanškroun. Ti v pátek 16. 3. 2018 zahráli v jihlavském divadle Diod Sklenici (dramatizaci povídky R. Bradburyho The Jar) a byli také úspěšní:

Cenu poroty získal Jan Scheuer za roli Františka a inscenace Sklenice pak získala doporučení k postupu do Šrámkova Písku, celostátní přehlídky neprofesionálních divadelních souborů, jejichž inscenace se vyčleňují z tradičního proudu divadla, používají osobité a experimentální tvůrčí postupy nebo se pohybují na pomezí divadla a dalších uměleckých druhů. Šrámkův Písek se koná na konci května, ale na to, zda bude Sklenice opravdu zařazena do programu, si budeme muset počkat do konce dubna. Třeba nás pozvou.
foto: Míša + Míša  Kružíci

Obě přehlídky proběhly ve skvělé atmosféře a jejich organizátoři odvedli vynikající práci. Více o obou akcích na https://www.msuo.cz/-/orlicka-maska-2018 a http://jid.slunceweb.cz/jid2018/program. Více o obou inscenacích na www.skeble-lanskroun.cz.


Za oba soubory

Jan Střecha
Comments