Články‎ > ‎

Septima na Týdnu vědy a techniky na Akademii věd

přidáno: 13. 11. 2016 22:43, autor: Tomáš Krisl   [ aktualizováno 13. 11. 2016 22:43 ]
Dne 9. 11. jsme vyrazili pod dohledem pana učitele Krisla a paní učitelky Bůžkové na Týden vědy a techniky, který se konal na Akademii věd v Praze.

V prvním patře budovy se prováděly pokusy (většinou z IQLANDIE v Liberci). Měli jsme možnost si zde vyzkoušet resuscitaci, odebírání krve či operování. O patro výš už na nás čekaly zajímavé přednášky. My jsme si vybrali Pozor, padající kamení!, přednášenou Mgr. Petrem Scheirichem, Ph.D. z Astronomického ústavu AV ČR, a Supervulkány a jejich extrémní erupce, vedenou RNDr. Alešem Špicákem, CSc. z Geofyzikálního ústavu AV ČR.

První přednáška se zabývala blízkozemními planetkami, vypočítáváním jejich drah, pravděpodobnosti jejich srážky se Zemí a způsoby obrany před nimi. Naštěstí pro nás se však nic podobného v blízké době stát nemá. Samotná přednáška byla zajímavá, přestože přednášející občas mluvil až do velmi odborných detailů. Na závěr jsme si mohli vyzkoušet naši paměť a rychlost v soutěži o kousek meteoritu, který nakonec získala naše spolužačka Lenka Gregorová.

Druhá přednáška se zabývala seismickou aktivitou. Ta nám plynula poněkud pomaleji, ale i přesto jsme se dozvěděli několik zajímavých detailů.

Poté následoval rozchod po Praze. Většina z nás navštívila některou z nesčetných pražských restaurací, kaváren a cukráren, jiní využili času k nakupování vánočních dárků. Hrstka z nás se vydala po stopách podzimní Prahy.

Při cestě na nádraží se naštěstí nikdo neztratil, a tak jsme mohli v klidu vyrazit směrem k domovům.

Za 7. A napsala Jana Bočková
Comments