Články‎ > ‎

Sekunda v Pekle

přidáno: 12. 5. 2019 8:08, autor: Renata Langerová

     Ve čtvrtek 2. května jsme se všichni sešli na ulici 5. května, abychom mohli vyrazit na náš celodenní výlet. Z Lanškrouna jsme vyjeli již v osm ráno. Naše první cesta mířila do Pekla Čertovina, kam jsme dorazili okolo desáté hodiny.

    Chvilku čekání jsme krátili hlazením koz a pejska před Peklem, někdo šel i na zmrzlinu. Pak začala prohlídka. Přivítal nás čert a seznámil nás s historií Pekla. Cestou se k nám přidávali další čerti, provedli nás čertovskou školou, potrestali  hříšníky, v čertovské kuchyni jsme ochutnali kozí chcanky(kofolu) se shnilými bramborami (pečené ochucené brambory). Na prohlídku Pekla byly kladné ohlasy a moc se nám tam líbilo.

    Autobusem jsme se společně vydali na Veselý Kopec. Jakmile jsme tam dorazili, všichni se volně rozešli po celém areálu a začali si prohlížet chaloupky a číst si o nich zajímavosti. Za 45 minut jsme měli sraz u mlýna, kde jsme se rozdělili na polovinu. Jedna šla dovnitř a druhá čekala venku (poté jsme se prostřídali). Ve mlýně nám paní průvodkyně začala vyprávět, jak se tam pracovalo, viděli jsme různé stroje (například stroj na vaření povidel). V této chalupě byla ještě jedna místnost, v níž se bydlelo i prodávalo pivo. Opět jsme se  něco zajímavého dověděli. 

    Po návštěvě skanzenu jsme se vypravili na naši poslední zastávku, do Muzea loutek v Chrudimi. I přes prvotní potíže, kdy se nám nedařilo najít cestu k muzeu, jsme nakonec dorazili. Ve 14:30 nám začala prohlídka a jako první jsme i s paní průvodkyní zamířili do expozice stínových loutek. Dozvěděli jsme se zajímavé informace o výrobě a historii stínových loutek. Po prohlídce této expozice jsme se přesunuli do místnosti, kde jsme byli  zařazeni do skupin a měli jsme si vyrobit svoje vlastní loutky a poté s nimi zahrát stínové divadlo. Všechny výroba loutek moc bavila a divadelní představení byla zajímavá. Skupiny sehrály  se svými loutkami představení Fotbalový zápas, Potopení Titanicu, pohádka O perníkové chaloupce a nakonec i o únosu Dana do pekla. Po dohrání  jsme se vrátili zpátky na recepci, kde jsme dostali baterky a vyrazili jsme do zajímavé expozice o první světové válce. Stihli jsme si prohlédli nejen zbytek muzea, ale vyšli jsme i na věž, ze které byl krásný výhled na město Chrudim. Tento den jsme zakončili sladkou tečkou v podobě zmrzliny.

    Do Lanškrouna jsme dorazili v 18:20. Výlet jsme si všichni moc užili.                                       za 2.A               A. Bednářová, M. Janů, E. Hejlová, R. Smoláková

ą
Renata Langerová,
12. 5. 2019 8:08
Comments