Šachový turnaj na VŠFS

přidáno: 2. 4. 2013 22:43, autor: Tomáš Krisl
Již třetím ročníkem pokračoval turnaj 4 členných družstev v šachu na VŠFS, letos poprvé s naší a nebál bych se říci výraznou stopou.

V pátek 22. 3. jsme se sešli časně v 6:30 na nádraží v Lanškrouně a to v sestavě Michal Marek, Pepa Havelka, Štěpán Kolomý a Pepa Krátký a náš dozor Mgr. Tomáš Krisl. Naším cílem byla matička Praha, kde se turnaj konal. Cesta proběhla v naprostém klidu a pohodě, a tak jsme mohli ještě ladit formu na soupeře. Naším hlavním cílem bylo při cestě v Praze na sebe moc neupozornit, což se bohužel nepovedlo. Začalo to již v metru, kde se povedlo Michalovi „naplácnout se“ při rozjezdu metra, pro všechny (především pro ty, kteří nás neznali) to byla velká sranda. Na VŠFS jsme dorazili včas, a tak jsme se mohli úspěšně registrovat do turnaje a prohlédnout ceny pro první 3 týmy (čtečky, dotykové mobily). Podle ELA jsme byli nasazeni jako 4. nejsilnější družstvo, což asi nikdo z nás nečekal.

Turnaj začal. V prvním kole vyhráváme snadno 4:0, ve druhém 3,5:0,5 a ve třetím se začíná lámat chleba. Hrajeme s velmi kvalitním Novým Bydžovem, remíza 2:2 je asi spravedlivá, přesto je to škoda, ale co bojujeme dál. Před obědem dostáváme tým Hořic, který tento turnaj loni vyhrál. Těsně prohráváme 1,5:2,5. Ale přesto se držíme na předních příčkách. Po luxusním obědě (inu soukromá škola má výbornou jídelnu) v pátém kole vyhráváme až překvapivě snadno 4:0 a jsme katapultování na průběžné druhé místo. V předposledním kole smolně prohráváme 1,5:2,5 s pozdějším vítězem turnaje, a to s týmem Kladna, ale stále bojujeme o ceny. V posledním kole vyhráváme 2,5:1,5 a napjatě sledujeme boj na předních šachovnicích. Chvíli to vypadá na 2. Místo, potom na 3., poté zase na 2., ale nakonec to pro nás skončilo všechno špatně. Poslední dohraná partie nás posunuje na nepopulární 4. místo, a to o pouhou polovinu bodu, velká škoda a obrovské zklamání některých členů.
Teď si ale říkáme, že to je super výsledek, vždyť jsme byli 4. na neoficiálním Mistrovství ČR v šachu. Doufám, že stejný nebo ještě lepší výsledek zopakujeme na Mistrovství ČR, které se kvapem blíží.

Turnaj vyhrálo družstvo Kladna s výsledkem 21,5 bodů, druhá Kroměříž a třetí Nový Bydžov měly 19,5 bodů a my 19 bodů.