Články‎ > ‎

Regionální soutěž SUDOKU

přidáno: 11. 3. 2015 23:49, autor: Tomáš Krisl   [ aktualizováno 11. 3. 2015 23:50 ]
Ve středu 4. 3. 2015 se v 6:15 sešlo pár vybraných zástupců z kvinty (Anna Bednářová, Jana Bočková, Tereza Felcmanová, Jana Šuláková a pan učitel Tomáš Krisl) na vlakovém nádraží. Náš vlak vyjel směrem Česká Třebová - Choceň - Vysoké Mýto. Po šťastném příjezdu jsme vyrazili směrem ke gymnáziu, kde jsme obsadili svá již tradiční místa v první řadě v aule této budovy a čekali na zahájení. 
V úvodu jsme si vyslechli nejpodstatnější informace o průběhu a fungování celé soutěže a byly uvedeny všechny školy. Nastal čas rozejít se do tříd. Naše dívčí sestava opustila pana třídního a vydala se do přiřazené třídy, kde nás bylo celkem 19. Následovalo několik kol řešení sudoku. V každém kole jsme museli vyřešit dvojici sudoku. Střídala se sudoku různé obtížnosti i maximální povolený čas k jeho luštění. 
Po posledním kole jsme se znovu všichni sešli v aule a po nějakém čase následovalo vyhlášení výsledků. Bohužel se žádná z nás neprobojovala na oceňovaná místa, Anna Bednářová - 18. místo, Jana Bočková - 13. místo, Tereza Felcmanová - 19. místo, Jana Šuláková - 8. místo. Jelikož nás vyhlášení zdrželo, přestože bylo dříve, než se plánovalo, nestihli jsme vlak, a tak jsme se rozhodli jít (na radu pana učitele) do cukrárny, abychom zajedli žal nad nevýhrou něčím sladkým. Po oslazení života doprovázeného četnými historkami jsme se vydali na nádraží, kde jsme čekání strávili probíráním různých témat a pak konečně hurá domů. Sice bez medailí, ale přesto s úsměvem. 
Za soutěžící Jana Šuláková
Comments