Články‎ > ‎

Recitace v době pokoronavirové

přidáno: 3. 7. 2020 15:29, autor: Lucie Kubíčková   [ aktualizováno 3. 7. 2020 15:49 ]

V pondělí 29. června se nám naskytla poslední šance v letošním školním roce si zasoutěžit. V pardubickém Divadle 29 se konalo přeložené  krajské kolo recitační soutěže Wolkerův Prostějov.  Termíny vyšly opravdu vtipně, protože se soutěž měla původně konat v den, kdy se pro žáky uzavřely školy, ale nakonec se ji po karanténě přece jen podařilo stihnout, a sice v den před předáváním vysvědčení. Bylo důležité si počkat na rozvolnění, protože roušky by mohly ovlivnit recitátorův výkon.

Naši školu reprezentovala Alžběta Hejná z 5.A s politicky korektní verzí pohádky o Červené karkulce. Seznam soutěžících ještě na poslední chvíli prořídl, a tak se Bětce nakonec v I. kategorii postavilo jen 7 soupeřů. Konkurence však byla veliká a přednesy velmi vyrovnané. Proto si Bětka nakonec domů odvezla jen obligátní perníček a účastnický list.

Přesto na sebe může být pyšná – předvedla jeden ze svých nejlepších výkonů a porota ji pak v rozborovém semináři pochválila mimo jiné za výběr textu a komunikaci s publikem.

Budeme příští rok držet palce, aby se Bětce vedlo ještě lépe a aby byl příští termín konání „neputovní“ a v sále bylo méně dezinfekce.

Comments