Články‎ > ‎

Prima na adaptační kurzu

přidáno: 22. 9. 2019 13:58, autor: Tomáš Krisl   [ aktualizováno 22. 9. 2019 22:30 ]
Když se v primě sejdou žáci, čeká je osm let společného soužití. Abychom měli možnost se trochu lépe poznat, vyrazili jsme společně na dvoudenní poznávací kurz do sportovního areálu v Dolní Čermné. Celý program se točil okolo toho, že je dobré spolupracovat s ostatními. 
Po ubytování v chatkách jsme se odebrali do hangáru, kde nás čekalo seznamovací kolečko. 


Následovaly úkoly na seřazení podle velikosti nebo data narození, které byly různě ztíženy zákeřnými podmínkami. Třeba tím, že jsem nemohli mluvit, vidět nebo volně si chodit.


Ještě jsme si vyzkoušeli postavit komín z plechovek - ale jen s pomocí nohou.


A pak přišel první konstrukční úkol - vyrobit vor na přepravu míčku přes nádrž s vodou. Různé týmy zvolili různé konstrukce, ale přeci jen se nakonec všem podařilo s plavidlem vlastní výroby přeplavit a převézt nějaký náklad. I když to často vypadalo dost nahnutě a skončilo to namočením - naštěstí jen nákladu.


Když se řekne první konstrukční úkol, je jasné, že bude i druhý. A tak jsme po vorech ještě vyráběli jednou. Tentokráte dvojnohého panáčka, se kterým jsme měly uběhnout trasu rychleji než ostatní týmy. A aby to bylo napínavější, panáček se mohl ovládat pouze provázky, které natahovali členové týmu. K takovému ovládání už přeci jen byla potřeba týmová souhra.


A pak už nás čekalo první společné opékání buřtů a noc v chatkách. Jako perlička na konec dne nás čekala noční hra se svíčkami.
Zatímco přes den jsme s chladným počasím bojovali zvýšeným pohybem, v noci někteří ve spacáku trochu mrznuli.

Ráno nás čekala soutěž týmů v různých disciplínách. Některé byly lehčí, jiné obtížnější. Zde se projevovalo ještě více to, že některé týmy nepracovaly moc společně.

Po obědě už jsme stihli pouze v lese zahrát pár her, zapikat při schovce třídního učitele a zanechat zde pár domečků z přírodních materiálů. 
A pak hurá autobusem domů do tepla.

Comments