Články‎ > ‎

Přijímačky nanečisto 2019

přidáno: 29. 1. 2019 5:27, autor: Web Admin   [ aktualizováno 29. 1. 2019 5:28 ]
V úterý 29. ledna 2019 proběhly na Gymnáziu Lanškroun zkušební testy z matematiky a českého jazyka.  

Testy pro osmileté gymnázium si na naší škole vyzkoušelo 49 zájemců a pro čtyřleté gymnázium 83 zájemců. Z každého testu bylo možné získat až 50 bodů. Podmínkou nutnou pro přijetí v prvním kole přijímacího řízení je celkový zisk alespoň 30 bodů pro osmileté studium a 35 bodů pro čtyřleté studium.

Výsledky je možné nalézt v připojené tabulce. Zájemci své výsledky dohledají podle oboru, pro který testy psali, a evidenčního čísla, které dostali přidělené. Tabulka je seřazena podle evidenčního čísla pro snazší hledání. Naleznete zde body za test z matematiky, body za test z českého jazyka a celkový počet bodů.

Děkujeme vám všem, co jste si chtěli přijít vyzkoušet přijímací testy. Doufáme, že s mnohými z vás se setkáme na naší škole při přijímacích zkouškách "naostro". Před sebou máte více jak dva měsíce, ve kterých můžete zintenzivnit svoji přípravu a díky dnešním testům víte, na co se při ní více zaměřit. Naše zkušenosti říkají, že počet podaných přihlášek ke studiu bývá nižší než je počet zájemců o přijímačky nanečisto. A také, že tréninkem se dají i případné horší výsledky z testů nanečisto výrazně zlepšit. Bodové zisky z přijímacích zkoušek také výrazně navyšujeme body za vysvědčení - viz kriteria přijímacího řízení.

Na závěr přinášíme pár tipů jako upozornění na časté chyby, kvůli kterým mnozí z vás zbytečně přišli body:
u příkladů na délku, obsah,... uvádějte s číslem i jednotku (metry a pod.)
zlomky vždy převeďte na základní tvar
výběr odpovědí provádějte vždy jen křížkem z rohu do rohu (ne vybarvením, ne fajfkou)
v konstrukční úloze propiskou obtahujte i pomocné čáry, rovné čáry obtahujte pomocí pravítka
do záznamového archu opište i zadání, pokud je tento požadavek v zadání úlohy výslovně uveden

8-leté studium - do primy

4-leté studium - do prvního ročníku


Comments