Články‎ > ‎

Postupová kola Biologické olympiády

přidáno: 17. 4. 2019 3:52, autor: Jan Růžička
Jarní měsíce jsou tradičně ve znamení postupových kol Biologické olympiády. Našim žákům se dařilo a vybojovali pěkné výsledky.

Krajské kolo kategorie A (3. a 4. ročníky SŠ) se uskutečnilo v pátek 29. 3. 2019 ve Svitavách. Naši školu reprezentoval Martin Bureš a Barbora Říhová ze septimy. Martin obsadil celkové 11., Bára celkové 17. místo (ze 29 soutěžících). Krajská soutěž kategorie B (1. a 2. ročníky SŠ) proběhla také ve Svitavách, a to o týden později. Ze školního kola postoupila Diana Kadžaja z 1. ročníku a Marie Skalická ze sexty. Diana se umístila na skvělém 5. místě, Marie skončila 16. (ze 30 soutěžících).

Okresní kolo kategorie D (prima a sekunda) pořádá DDM Duha Ústí nad Orlicí. To letošní proběhlo ve středu 10. 4. 2019. Měli jsme 3 zástupkyně - Pavlu Hrabáčkovou a Šárku Bisovou z primy a Lucii Šulákovou ze sekundy. Pavla obsadila celkové 3. místo a jako úspěšná řešitelka postoupila do krajského kola, které se uskuteční v květnu v Chrudimi. Lucka skončila na 6. místě a Šárka celkově na 7. místě. U kategorie C (tercie a kvarta) proběhlo okresní kolo v úterý 16. 4. 2019. Reprezentovaly nás Zdeňka Hejkrlíková z tercie a Michaela Glabazňová s Anežkou Macanovou z kvarty. Zdeňka vybojovala celkové 9. místo, Míša 13. a Anežka 15.

Všem reprezentantům děkujeme za jejich výsledky a Pavle přejeme úspěch v krajském kole.

Učitelé biologie


Comments