Články‎ > ‎

Paintball druhého ročníku

přidáno: 27. 6. 2017 5:18, autor: Dagmar Flídrová

Rozvrhy, plány a časové harmonogramy… něco, co běžně řídí náš život. Prakticky každý den máme nalinkovaný, minimálně školním rozvrhem. Proto jsme se rozhodli pro trošičku jiný školní výlet, tedy exkurzi… Nejen, že jsme si šli zastřílet z paintballek, ale celý den jsme si naplánovali v neuspěchaném až líném duchu. 
Z Lanškrouna jsme vyrazili v 9:45 autobusem a nabrali jsme směr Jablonné. Jakmile jsme dorazili na konečnou, dali jsme si jasný cíl, zmrzlinu. Ač nepanovala tropická vedra, bylo teplo a osvěžení na cestu se hodí vždy, však to znáte. Pěší chůzí jsme se poté vydali polní cestou do Bystřece. Cestou jsme potkali rodinku koní, kterou většina z nás bez ostychu pohladila. Pak jsme dorazili na místo. Už zdáli jsme viděli dřevěné věže a valy, kterými byla posetá louka ohraničená ploty. Naše bitevní pole. 


Před bitvou jsme se ovšem museli posilnit. Opekli jsme si tedy více méně úspěšně párky a užívali si pěkného počasí. Ve dvě hodiny se poté objevila nejdůležitější osoba dne, majitel areálu. S veselím a odvážně nám rozdal mundůry, masky a rukavice, díky kterým jsme od sebe byli skoro nerozeznatelní. Když jsme konečně dostali zbraně, zavládlo všeobecné nadšení. Ještě bylo zapotřebí ukázat nám, kam se mají odebrat mrtví (zasažení) a mohli jsme začít. Bitva to byla lítá a nebyla jediná. Hráli jsme si, dokud nám nedošly kuličky a síly. Na památku jsme si odnesli modřiny a dobrý pocit. Nikam jsme nespěchali a den si užili v klidu a míru - tedy vlastně v klidu a boji.

Regina Opielová


Comments