Články‎ > ‎

Otevřeli jsme dveře naší školy pro veřejnost

přidáno: 24. 1. 2018 11:31, autor: Jan Růžička   [ Aktualizováno 25. 1. 2018 0:06 uživatelem Dagmar Flídrová ]
V pondělí 22. ledna 2018 jsme uspořádali Den otevřených dveří naší školy. Ten letošní byl pojat v trochu jiném duchu a na scénáři se podíleli jak učitelé, tak žákovský parlament. V době mezi třetí a pátou hodinou odpolední se do naší školy přišli podívat zájemci o studium se svými rodiči, ale také pozvaní hosté z Rady města Lanškroun a z lanškrounských firem, které podporují technické a přírodovědné vzdělávání a věnovali naší škole například měřicí přístroje do chemické laboratoře, programovatelné microbity či 3D tiskárnu. Tu jsme dostali před Vánoci díky Společenství firem Lanškrounska a Městu Lanškroun. 

Uchazeči o studium získali informace ke studijním oborům a přijímacím zkouškám. Velmi nás těší zájem o přijímačky "Nanečisto" a doufáme, že se s většinou zájemců uvidíme na přijímacích zkouškách "naostro". Život naší školy a činnost prezentovali žáci kroužku Robotiky, v tělocvičně kroužek Jiu-Jitsu, přírodovědného kroužku v biologii a na chodbě se živými zvířaty či maturantka Martina Grobelná prezentací akcí školy z pohledu žáků. Návštěvníci mohli také zhlédnout otevřenou zkoušku divadelního souboru Škeble a vyzkoušet si pokusy v biologické a chemické laboratoři či fyzikální úkoly v učebně techniky.  "Jsem moc rád, že gymnázium okamžitě zařadilo pomůcky zakoupené z daru naší společnosti do výuky a moc se mi líbilo, jak žáci nadšeně ukazovali návštěvníkům možnosti měřicích systémů," pronesl na adresu chemických pokusů pan Křivka, zástupce našeho sponzora AVX Czech Republic, s. r. o.

K dispozici byla všechna čtyři patra naší školy, což i pro žáky znamená často bloudění labyrintem chodeb, a proto dostali u vchodu všichni příchozí nakreslený plánek, aby věděli, co na ně ve které místnosti čeká. Každý si jako upomínku na tento den mohl odnést plastové kolečko do nákupního vozíku, které se tisklo právě na darované 3D tiskárně.

Děkujeme všem účastníkům za jejich zájem. Velký dík zaslouží členové školního parlamentu a všichni žáci a pedagogové, kteří připravili zajímavý program pro naše návštěvníky.

Jan Růžička

  
 
 

Comments