Články‎ > ‎

Noc v Benátkách aneb maturitní ples oktávy a 4. ročníku

přidáno: 24. 1. 2018 13:11, autor: Tomáš Krisl
Tak jako je pro studenty oktávy a čtvrtého ročníku maturita poslední šancí se něco nového naučit, je pro ně maturitní ples poslední šancí si v rámci středoškolského studia užít.
Lanškrounské gymnázium zase po letech uspořádalo maturitní ples, který spolu sdílely dvě třídy. Poprvé se konal v Ústí nad Orlicí a jako téma byla zvolena Noc v Benátkách.
Sami studenti se sešli v sále už v osm hodin ráno, aby naaranžovali výzdobu stolů, smotali losy na tombolu a aby vyzkoušeli velikost prostoru pro vystoupení. Postupně však dívky začaly mizet ke kadeřnicím a kosmetičkám, chlapci na oběd, a tak sál s kapacitou tisíc lidí musel čekat na své opětovné uplatnění až do večera, kdy se začal pomalu plnit.
Načančaní a vyfintění studenti v tuto dobu už nervózně přešlapovali na místě a dolaďovali narychlo poslední detaily: nasazovaly se škrabošky, šněrovaly se šaty a zastrkovaly se věčně vyčnívající pinetky.
O půl osmé začaly hlavní body programu – nejprve předtančení, pak šerpování. Poté následovalo tradiční zašlapávání šerp a přesně o půlnoci půlnoční překvapení.
Kromě studentů se o zábavu postaraly taneční skupiny Juicy a DC Dance. Mezi jednotlivými vystoupeními hrála k tanci kapela Letrando.
Večer, kterým provázel O. Pokorný, se velmi vydařil a snad se všem podobně povede i maturita.

Za oktávu a 4. ročník napsala
Jana Bočková

Některá z již dostupných videí a fotografií naleznete na školním facebooku.Comments