Články‎ > ‎

Neviditelná výstava - 6.A

přidáno: 9. 12. 2019 3:18, autor: Eliška Zpěváková

V úterý 3. prosince se časně ráno sešli žáci sexty na vlakové stanici v Lanškrouně aby započali svou výpravu do Prahy. Cesta proběhla hladce a my už si to okolo desáté ranní šinuli na Novoměstskou radnici, kde probíhá expozice Neviditelná výstava.

Prohlídka má dvě části. V první jsme si mohli vyzkoušet, jak slepí hrají šachy nebo Člověče nezlob se. Také jsme se dozvěděli něco ze života Louise Brailla – autora písma pro slepé, ve kterém jsme si pomocí speciálního psacího stroje měli možnost něco napsat. Druhá část byla podstatně zajímavější. S průvodci jsme se vydali po skupinkách do velkého prostoru rozděleného na menší místnůstky, které simulovaly oblasti, ve kterých se obyčejně pohybujeme. Na tom by nic vzrušujícího nebylo, kdyby tam nebyla naprostá tma a my neviděli ani obrysy čehokoli. Museli jsme vnímat ostatními smysly, zejména hmatem. Navštívili jsme tak ulici, les i bar. Dokonce jsme dostali i prostor na otázky, takže jsme se mohli dozvědět i něco o našem průvodci. Když jsme odešli, nejprve nás zaslepilo okolní světlo, ale pak už zbyly jen dojmy ze tmy.

Po výstavě jsme dostali rozchod. Měli jsme možnost si projít vánoční trhy na Václavském náměstí, většina z nás stejně ale zamířila do Palladia na nákupy a jídlo. Okolo půl šesté jsme se vylodili v Lanškrouně a nezbylo nic jiného než se rozutéct domů.

Děkujeme paní Šemberové a paní Stasiowské, že na nás celý den dohlížely a těšíme se na další exkurzi.

Za sextu 

Eliška Zpěváková
Comments