Články‎ > ‎

Naše první vlastivědné putování

přidáno: 14. 6. 2016 12:38, autor: Renata Paďourová   [ Aktualizováno 17. 6. 2016 0:03 uživatelem Tomáš Krisl ]

Očekávaný den odjezdu na výlet se přiblížil a my jsme mohli ve dnech 26. - 27. května vyjet za dobrodružstvím.
Sraz u vlakového nádraží v Lanškrouně nikoho moc nepřekvapil, protože všichni byli tak nadšení, že už nemohli ani dospat. Doprovázely nás paní učitelky Paďourová a Šťastná.
 
Cesta vlakem a autobusem byla poměrně dlouhá. My jako správná třída se o zábavu umíme postarat, a tak jsme skoro celou cestu zpívali a povídali. Když jsme konečně dorazili do Potštejna, čekala nás kilometr dlouhá cesta do kempu zvaného Vochtánka. Rozbalit stany a rozhlédnout se pro nás nebylo nic těžkého. Po vybalení jsme začali hrát hry, třeba vybíjenou. Poté nás čekal skvělý oběd. Po obědě jsme měli hodinový polední klid. Pak jsme šli vzhůru na hrad a cestou na hrad jsme hráli opět hry. Také jsme se stavili ve vyhlášené cukrárně. Na hrad se šlo do kopce. U hradu jsme si mohli vybrat, jestli chceme jít na prohlídku hradu, ale nechtěli jsme. Na hradě jsme si nakoupili suvenýry a šli jsme zpátky do kempu. Na zpáteční cestě jsme také hráli hry. Ve Vochtánce jsme hráli také spoustu dalších her, nejlepší byla asi hra Člověče nezlob se "trochu jinak". Potom následovalo sbírání dřeva a klestí na táborák. Konečně tedy začalo očekávané opékání buřtů. Po táboráku jsme hráli hru Hutututu, při které si Míša zlomila ruku, takže musela odjet do nemocnice s paní učitelkou Paďourovou. Než jsme šli spát, tak jsme se bavili tím, že jsme si sedli do kruhu a začali předvádět spolužáky a učitele. Pak jsme měli jít spát, ale to nás ani nenapadlo. Čekali jsme až přijede paní učitelka Paďourová, a pak jsme šli teprve spát.

Ráno po probuzení následovala rozcvička, po ní dobrá snídaně. Po snídani jsme začali balit svoje saky paky a šli jsme s nimi na zámek, kde nás čekala zábavná a vtipná prohlídka. Prohlídka se všem líbila. V zámku jsme také navštívili strašidelné sklepení Bubákov, ve kterém se i někteří z nás báli a Muzeum Karla IV. Po prohlídce jsme šli na náš vytoužený oběd do Hotelu Slavie na hranolky a smažák. Nacpali jsme se až k prasknutí a mohli jsme vyrazit domů.

Výlet se nám podařil.
                          
                                                                                                                                                                       Anděla Bednářová a Anežka Macanová   


             Comments