Články‎ > ‎

Napsali o Majálesu...

přidáno: 4. 5. 2014 2:29, autor: Dagmar Flídrová
"Bylo nebylo, za sedmero horami a sedmero řekami ve městě Lanškroun proběhl prvního května tradiční Majáles pořádaný gymnazisty, tentokrát s pohádkovou tématikou. 
Úderem jedné hodiny se po krátkém proslovu vydal městem průvod, ve kterém byli Sultán Solimán a jeho poddaní, Kocour v botách, Shrek, Pat a Mat, Karkulka s myslivcem, babičkou a vlkem, lev Alex a ostatní zvířata z Madagaskaru, Včelka Mája, Asterix a Obelix, Ferda mravenec a další pohádkové bytosti."

"Jeden z mála majálesů v okolí, který si studenti organizují sami, rok 2014 proběhl pod názvem Než zazvoní zvonec. Pořádání tradičně patří studentům septimy a třetího ročníku lanškrounského gymnázia. Letos se ho ujali Kateřina Chládková a Ondřej Kolín. „Vpodstatě jsme fungovali jako ti, kdo koordinují práci ostatních a vyřizují organizaci s kulturním centrem a městem,“ vysvětlila Katka Chládková. Sama tenhle úkol považuje za nejsložitější, protože donutit sebe i ostatní k výkonu a kontrolovat, aby všechno klapalo, považuje za náročnou část příprav Majálesu."
Comments