Články‎ > ‎

Nafukovací planetárium

přidáno: 23. 10. 2016 10:28, autor: Bohdana Najmanová
Letos poprvé jsme do školy pro zpestření výuky fyziky pozvali nafukovací planetárium. Protože se jedná o novinku, byli jsme všichni zvědaví, co to vlastně je.
Ve čtvrtek 13. 10. přijeli z Ostravy dva pánové - jeden přímo z ostravského planetária a jeden technik. V tělocvičně se během půl hodiny objevila velká černá kupole, do které se vešla právě jedna třída. A tak žáci sekundy, tercie a kvarty mohli shlédnout pro ně připravený program. Podívali jsme se na hvězdnou oblohu v tomto ročním období ( i jak to vypada třeba v jižní Africe ), dozvěděli jsme se, že souhvězdí je právě 88. Pak již byl připraven film pro každou třídu. Sekunda shlédla Dvě malá sklíčka, kde se seznámili s dalekohledy, teleskopy i s trochou historie. Tercie a kvarta se podívala na film Ze Země do vesmíru (jak to vidí dnešní astronomie).
Vzhledem k tomu, že tyto prezentace s přednáškami byly hodně zajímavé a poutavé, pozveme planetárium letos ještě jednou. Tentokrát se budou moci těšit z tohoto zážitku prima, kvinta a 1. ročník.
Comments