Články‎ > ‎

Mistrovství republiky školních týmů v šachu (6.-9. roč), Vyškov 9.-10.4. 2014

přidáno: 11. 4. 2014 4:52, autor: Zdeněk Duffek   [ aktualizováno 11. 4. 2014 4:54 ]

Stalo se dobrou tradicí, že se naši šachisté každým rokem probojují do republikového kola.Nejinak tomu bylo i letos a po úspěšném postupu v krajském kole odjíždělo ve středu do Vyškova družstvo ve složení J. Havelka, M. Doleček, A. Kolomý a M. Kupsa. Oba posledně jmenovaní měli premiéru, kdežto J. Havelka s M. Dolečkem už patří mezi zkušené matadory.

Tým se ubytoval v letitém hotelu Dukla, zaregistroval se a soutěž mohla začít. Gymnázium Lanškroun bylo nasazené na šestém místě a to znamenalo utkávat se s lepšími soupeři. Po první polovině chlapci skončili na vynikajícím 5. místě, naprosto suverénní bylo Gymnázium Mikulášské nám. Plzeň, které ostatně celý turnaj vyhrálo. Druhý den čekali další silní soupeři – výše jmenované Mikulášské gymnázium, se kterým se prohrálo jen 2 ½ ku 1½ nebo např. Gymnázium Uherské Hradiště.

Po stabilních výkonech všech hráčů v obou dnech však naše škola zůstala na celkovém 5. místě, což je (prozatím) nejlepší výsledek v dosavadní šachové historii. Poděkování za skvělou reprezentaci školy tak patří nejenom studentům, ale hlavně šachovému oddílu v Lanškrouně, který takové hráče připravuje.