Články‎ > ‎

MIKROSKOPIE HROU - exkurze kvarta

přidáno: 11. 9. 2014 22:53, autor: Naděžda Vlčková
V pondělí 8. 9. 2014 jsme místo do školy vyrazili do našeho hlavního města. Počasí nám přálo - nádherné babí léto.
Po cestě vlakem a následně metrem jsme stoupali po Starých zámeckých schodech na Pražský hrad - Daliborka, Bazilika
sv. Jiří, Katedrála sv. Víta ...
Než jsme se vydali Nerudovou ulicí na Malostranské náměstí, na Karlův most a na Staroměstské náměstí, naskytl se nám krásný pohled na Petřínskou rozhlednu a na Strahovský klášter. Od orloje jsme už pospíchali k Prašné bráně.
Hurá, Palladium! Hurá, rozchod! Konečně oběd!
Naší nejoblíbenější činností v Praze byla jízda metrem, které nás převezlo do stanice Vyšehrad. V Kongresovém centru probíhala interaktivní výstava MIKROSKOPIE HROU. Během 160 minut jsme prošli labyrintem z makra do nano světa a navštívili osm stanovišť: mikroskopie - úvod, biologie a prvoci, biotechnologie - mikroorganismy, ekologie - rostliny, kino (film o mikroskopii), medicína - člověk, nanotechnologie - atomy, nanotechnologie - zlato. Seznámili jsme se s principy a s činností mikroskopů - světelný (konfokální), elektronový (rastrovací), sondový (mikroskop atomárních sil). Pomocí nich jsme prohlíželi mikroorganismy, rostliny, atomy, ...
Po šesté hodině večerní nás čekala poslední cesta metrem a vlak, který nás (znavené, ale obohacené o nové poznatky a zážitky) vezl domů.
Comments