Články‎ > ‎

Micro:bit na gymnáziu

přidáno: 12. 5. 2017 3:54, autor: Tomáš Krisl   [ Aktualizováno 12. 5. 2017 4:52 uživatelem Dagmar Flídrová ]
Ve čtvrtek 11. května poctil naše gymnázium návštěvou  Ing. Tomáš Zedníček Ph.D. z nadačního fondu Micro:la. Nejednalo se o obyčejnou návštěvu, ale o předání prvních zařízení s názvem Micro:bit pro žáky našeho gymnázia. Na první pohled uvidíte malou čtvercovou destičku, ve které se ale pro někoho skrývá mnoho zábavy. Tuto destičku můžete totiž programovat, ovládat integrované ledky tlačítky nebo i jen pouhým zatřesením nebo nakloněním. Krabička s patnácti kousky těchto malých zázraků čekala na první žáky.
A nemusela čekat dlouho, již v pátek si žáci sekundy v hodině IVT s micro:bity pohráli. Využili jsme programovacího prostředí, které bylo podobné aplikaci Scratch, se kterou jsme se již dříve seznámili. Nejspíše proto s tvorbou jednoduchých prográmků neměl nikdo problémy. Netrvalo dlouho a na žáky blikaly z připojených zařízení ledky, destičky žáky zdravily vlastním jménem pomocí jedoucího textu a tlačítka jsme využili k rozsvěcení ledek do tvaru vlastních smajlíků. 
Někteří z žáků si vytvářeli programy podle vlastních nápadů, a tak zazněla i věta: Pane učiteli, mně už došla tlačítka
Pro ty, kteří budou mít zájem a ukáží, že se jim práce s micro:bitem daří, je možnost toto zařízení zdarma získat díky podpoře nadace Micro:la. 
Na konci hodiny měli žáci zařízení vrátit, bylo ale vidět, že někteří by si jej rádi nechali již nyní.
  
                                                                                                                                                Tomáš KrislComments