Články‎ > ‎

Mezitím v Parlamentu

přidáno: 8. 4. 2019 22:26, autor: Jan Růžička   [ Aktualizováno 8. 4. 2019 22:46 uživatelem Dagmar Flídrová ]
Parlament na naší škole působí již druhým rokem a myslím, že by nebylo od věci shrnout a připomenout si jeho činnost a zásluhy.

Stejně jako minulý školní rok se parlament i letos podílel na organizaci Dne otevřených dveří našeho gymnázia. A řekl bych, že DOD se vydařil dle našich představ.

Oproti loňským menším poznatkům a vylepšením se letos parlament pustil do větších akcí. Spolu s neustálou snahou o zlepšení školních prostor jsme se rozhodli pomáhat i jinými způsoby. Zorganizovali jsme tedy sběr pomerančové a citronové kůry, které prodáme do specializované firmy a výtěžek poputuje do našeho "fondu". Pokud fond nenaplníme na požadovanou výši, zřídíme ještě dobrovolnou sbírku malého obnosu peněz, doplníme náš výtěžek a ten poputuje na Adopci na dálku, kde umožníme vybranému dítěti studovat tak, jako studujeme my.

Dále jsme také naší školu zapojili do programu "Ukliďme Česko". Ve středu 17. dubna se celá škola kromě maturantů vydá čistit a sbírat odpadky do našeho města.

Mezi další činnosti parlamentu patří komunikace s vedením, sdělování poznatků pro vylepšení školy a celková snaha o lepší a přátelštější prostředí.

V této souvislosti bych chtěl poprosit všechny žáky aby si sáhli do svědomí a zamysleli se nad jejich chováním, které toto prostředí narušuje. Kdyby se v lavicích nenechávaly kelímky, nemusely by se zakazovat nosit do patra. Kdyby se po záchodech neválely kusy toaletního papíru, nemusela by být jedna velká role pro všechny apod.

Snažte se prosím zlepšovat a zpříjemňovat prostředí školy společně s námi, chovejte se k sobě lidsky, alespoň trochu přátelsky a ne jako "čuňata". Ulevíte tím učitelům, vedení a ve výsledku i sami sobě.

Děkuji vedení školy za snahu s námi spolupracovat a také parlamentu, který dle mého jako celek působí dobře, snaží se a odvádí maximální možnou práci.

                                                 Za školní parlament,
Dan W. Skala


Comments