Články‎ > ‎

Mezinárodní soutěž Matematický náboj

přidáno: 7. 4. 2017 11:37, autor: Dagmar Flídrová
V pátek 7. dubna 2017 se v prostorách Výstaviště v Holešovicích v Praze konala mezinárodní matematická soutěž Náboj, která probíhá současně v Praze, Opavě, Bratislavě, Košicích, Pasově, Linci, Krakově, Vratislavi, Varšavě, Gdyni, Budapešti a Veszprému. V jednotlivých místech se klání vyhodnocuje zvlášť a v celkovém závěrečném pořadí pak mohou studenti srovnat své výsledky s ostatními týmy ve své zemi i v mezinárodním žebříčku.

Náboj je soutěž pro pětičlenné týmy středoškoláků, které reprezentují své školy. Celá soutěž trvá 120 minut, během nichž se týmy snaží vyřešit co nejvíce úloh. V Náboji nejde o bezhlavou aplikaci již nabytých vědomostí. Úlohy vyžadují jistou dávku invence a důvtipu. Na začátku soutěže obdrží každý tým zadání šesti příkladů. Jakmile tým dospěje u některého z nich ke správnému výsledku, dostane zadání dalšího. Kdo vyřeší v časovém limitu nejvíce příkladů, vyhrává.

Naše škola letos sestavila pro kategorii Senior tým ve složení:
Nela Kubelková (kvinta), Martin Bureš (kvinta), Jan Mareš (2. ročník), Zbyšek Černohous (septima), Jakub Gregora (septima). 
Tým si vedl velice zdatně, v konkurenci dalších 136 českých týmu se mu podařilo vyřešit 19 úloh, předhonit všechny soupeře z Pardubického kraje a obsadit krásné 50. místo. 

Comments