Články‎ > ‎

MATEMATICKÉ A FYZIKÁLNÍ SOUTĚŽE VE ŠKOLNÍM ROCE 2018/2019

přidáno: 9. 5. 2019 4:32, autor: Naděžda Vlčková   [ aktualizováno 9. 5. 2019 4:34 ]


    Na sklonku školního roku nezbývá než zhodnotit účast našich žáků v matematických a

ve fyzikálních soutěžích, kterých jsme se letos zúčastnili.

Jako tradičně jsme absolvovali matematickou (MO), fyzikální (FO) a astronomickou (AO) olympiádu, žáci nižšího gymnázia si zasoutěžili v Matematickém klokanovi a zapojili jsme se do dvou soutěží družstev.


Přehled výsledků:


MO-Z6 Kovářová Kristýna - 8. místo v okresním kole

           Lehár Samuel - 14. místo v okresním kole

MO-Z7 Šuláková Lucie - 3. místo v okresním kole

           Navrátilová Petra - 12. místo v  okresním kole

MO-Z8 Flídrová Lucie - 2. místo v okresním kole

           Hrabáčková Nela - 6. místo v  okresním kole

MO-Z9 Kubešová Eliška - 4. místo v okresním kole, řešitel krajského kola

           Horák Vojtěch - 5. místo v krajském kole, úspěšný  řešitel krajského kola

MO-C proběhlo pouze školní kolo bez nároku na postup

MO-B Šilarová Michaela - řešitel krajského kola

MO-A proběhlo pouze školní kolo bez nároku na postup

FO-C Gregora Filip - 3. místo v krajském kole

AO-CD Doleček Jan, Klee Matěj, Gregora Filip - účast v krajském kole


Matematický klokan:   kategorie Benjamín  Kovářová Kristýna (1. A) - 5. místo v kraji

                                     kategorie Kadet  Horák Vojtěch (4. A)  - 6. místo v kraji

                                                                   Flídrová Lucie (3. A) - 7. místo v kraji

                                                                   Voleský Vít (4. A) - 8. místo v kraji


V matematické soutěži družstev  Náboj nás reprezentovala dvě družstva juniorské (Gregora Filip, Kupsa Matěj, Šilarová Michaela, Srp Vojtěch, Říha Vladimír) a seniorské (Mareš Jan, Bureš Martin, Stejskal Radim, Jozová Tereza, Benešová Natálie). V každé kategorii bylo přihlášeno  140 družstev. Naši reprezentanti se umístili v druhé polovině startovního pole.


Fyziklání absolvovalo oslabené (pouze čtyřčlenné nikoli pětičlenné) družstvo ve složení Mareš Jan, Bureš Martin, Stejskal Radim, Gregora Filip, které se umístilo v  kategorii B

na pěkném 38. místě ze 47.


  Všem soutěžícím děkujeme za výbornou reprezentaci školy a přejeme jim hodně matematických a fyzikálních úspěchů v příštím školním roce.


Učitelé matematiky a fyziky.


Comments