Články‎ > ‎

Lyžák sekunda

přidáno: 14. 2. 2013 13:58, autor: Dagmar Flídrová   [ Aktualizováno 19. 2. 2013 1:35 uživatelem Web Admin ]
V neděli 13. ledna naše třída vyrazila na lyžařský kurz. Cesta autobusem byla příjemná. Když jsme přijeli, nanosili jsme věci do budovy. Následovalo ubytovávání. Všichni jsme se vešli do tří pokojů. Ty by se dali pojmenovat ,,hluk”, ,,filmy” a ,,PSP” podle toho, čemu se jejich týdenní obyvatelé nejvíc věnovali.

V pondělí ráno následovalo rychlé rozřazení, při němž se vynalezla spousta nových stylů jízdy (např. v pluhu po hýždích). Zběžně nám přečetli rozdělení a kdo koho dnes povede (1. družstvo pan Joza, 2. družstvo pí Stasiowská a 3. družstvo pí Vašíčková). Toto rozdělení bylo převážné a nejčastější. A pak už hurá na svah! Odpoledne byl sice trochu problém s odjezdem na chatu, ale to se vsákne. Večer na pokojích se pak horlivě debatovalo o tom, jak se lyžuje, svítilo se jako za dne, psalo a volalo se domů, ačkoli bylo dávno po večerce.

V úterý večer se mohli chlubit dokonce už i Míla s Heřmanem, že sjedou sjezdovku, aniž by spadli víc jak desetkrát. Středeční ráno bylo pak ve znamení zmatků, co si obléct na běžky, jak se tohle zapíná a kam támhle to patří, kde mám věci a hlavně bylo otázkou: ,,Jak schopný jsem běžkař?”. Na autobusovou zastávku jsme šli ještě plní energie, nevěda, co nás čeká (to jsme sice věděli, ale nikdo netušil, jak daleko jsou v tomto sportu jeho možnosti, či spíše nemožnosti). Navzdory neznalosti a malé zdatnosti se výlet vydařil. Odpoledne jsme na lyže nešli. Naši učitelé vyhlásili soutěž o nejhezčího sněhuláka (vyhrála piraňa). Kdo chtěl, mohl jít na večerní lyžování, a kdo ne, zůstal na chatě. Obojí bylo velice veselé a nečekané (např. kluci hráli princezny na plese).

Zbytek lyžáku byla pohoda - volné jízdy, velké oblouky, občas nějaký ten cross. V pátek dopoledne jsme vychutnali poslední jízdy (už všichni bez pádu), pak se zabalilo a unavení (ale šťastní) jsme se vraceli domů.


                                                                                                       sekunda
Comments