Články‎ > ‎

Literární soutěž

přidáno: 5. 6. 2016 22:10, autor: Renata Bočková   [ aktualizováno 6. 6. 2016 22:08 ]

"O pardubický pramínek"

Ve čtvrtek 26. května se konalo v pardubickém Domu hudby vyhlášení již XXII. ročníku literární soutěže "O pardubický pramínek". V letošním roce bylo pro tuto soutěž, kterou vyhlašuje každoročně Krajská knihovna v Pardubicích, zvoleno téma: Cesta daleká. Pořadatelům přišlo celkem 242 prozaických prací v pěti různých kategoriích. Každý výherce získal diplom, knihu a nějakou drobnost.

Poté se slova chopila paní Hana Cihlová, která shrnula a zhodnotila celý ročník v krátkém povídání, a pak předala slovo porotcům. Jejich řeč jistě mnohé účastníky inspirovala a zároveň nabudila k další literární činnosti. Četlo se i pár ukázek ze zaslaných povídek. Příjemným zpeštřením programu byli i studenti místní konzervatoře. Ti všem zúčastněným postupně zahráli na příčnou flétnu, kytaru a akordeon.

Na úplný závěr milého dopoledne se všichni přítomní autoři, porotci i jejich učitelé společně vyfotili. Nejlepší díla budou jako již tradičně zvěřejněna ve sborníku.

Tak popsala svoji účast v soutěži Karolína Vašíčková ze 3. ročníku, která obsadila ve své kategorii krásné 3. místo. Gratulujeme.

Comments