Články‎ > ‎

Liberecký KyberRobot

přidáno: 25. 1. 2018 2:42, autor: Web Admin
Letos poprvé jsme vyslali dva soutěžící do Liberce na tamní tradiční soutěž robotických konstrukcí pro žáky základních a středních škol, organizovanou na půdě Fakulty mechatroniky, informatiky a mezioborových studií Technické univerzity v Liberci. Naši žáci měli připravené konstrukce využívající počítače micro:bit, které naší škole věnovalo Společenství firem Lanškrounska - to nám také zajistilo cestu, takže jsme po pohodlné a bezproblémové jízdě zastavili před devátou hodinou ráno před libereckou univerzitou a mohli se věnovat přípravám na objahobu projektů.

Samotná objahoba probíhala v aule školy před odbornou porotou a ostatními účastníky, soutěžící měli v daném časovém limitu a vymezeném prostoru předvést své roboty a vysvětlit jejich přínos pro člověka. Lucka Flídrová (sekunda) ukazovala na modelu svého pokoje systém, který umí kontrolovat, zda nezůstalo v pokoji svítit světlo, zda nejsou otevřená okna či dveře. Adam Křivka (sekunda) předvedl robotickou ruku, pomocí níž lze odpálit raketu stojící až několik desítek metrů daleko.

Naše cesta, na kterou jsme se vydali společně s týmy z Dobrovského školy, skončila úspěšně. Do Lanškrouna vezeme zvláštní ocenění poroty za projekt Chytrého pokoje. Všichni soutěžící si ale vedli výborně, odvedli skvělou práci nejen při přípravě, ale i při prezentaci před odbornou porotou. A tak za odměnu mohli strávit tři hodiny ve vědeckém parku IQLandia.Comments